Prosklené vchodové dveře s trojsklemProsklené vchodové dveře s trojsklem

Chystáte se vybírat vchodové dveře? Zajímavou variantou jsou dveře prosklené. Jejich hlavní výhodou je fakt, že propouštějí světlo do interiéru a vypadají elegantně.
Na druhou stranu je potřeba vybrat takové prosklené vstupní dveře, které dostatečně izolují a splňují bezpečnostní požadavky. Tyto dva faktory ovlivňuje právě typ prosklení. U většiny výrobců a prodejců můžete totiž volit mezi dvojsklem a trojsklem.

Proč zvolit u dveří trojsklo

Dveře s trojsklem jsou obvykle o fous dražší, ale to je jediná drobná nevýhoda. Jinak je zde několik menších výhod, žádná z nich však není tak zásadní, že byste udělali chybu, když si koupíte dveře s dvojsklem. Rozdíly nejsou až tak výrazné. Podívejme se tedy na přednosti trojskla:

  • Lepší tepelná izolace. Je to logické, 3 skla izolují o něco lépe než dvě skla. To oceníte u energeticky úsporných domů. Celková tepelná prostupnost vchodových dveří záleží i na výplni dveří a rámu.
  • Méně rosení. Tato výhoda se pozná nejvíce na oknech, ale i u prosklených dveří platí, že díky trojsklu je nižší riziko rosení skla.
  • Možnost dvou bezpečnostních skel. U dvojskel se tradičně používá jen jedno bezpečnostní sklo – to vnější. U trojskel si můžete dveře nechat osadit hned dvěma bezpečnostními skly – vnitřní a vnější.
  • Designové sklo z obou stran. Zatímco u dvojskel musí být jedno sklo průhledné (termoizolační), u trojskel si můžete vybrat designová skla s ornamenty zvenku i zevnitř.


Obvykle se u vchodových dveří s trojsklem skleněná výplň skládá z těchto tří skel – exteriérové sklo, speciální středové sklo a interiérové izolační sklo.

Ať má prodejce kamennou prodejnu

Při výběru vchodových dveří s prosklením se určitě poraďte s prodejcem. Jestliže si vyberete spolehlivou firmu, která kromě prodeje dveří přes internet provozuje také kamenné obchody, můžete se poradit osobně. Navíc máte kam zajít v případě, že budou s dveřmi jakékoliv problémy.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE