Kliky a madla na balkónové dveře

Kliky a madla na balkónové dveře

  • Publikováno: 12.12.2019
  • Kategorie: Dveře

Když si pořizujete klasické balkónové dveře, budete kromě samotných dveří vybírat i kliku. Tu budete mít v ruce každý den, navíc dotvářejí design domu, takže stojí za to jí dát při výběru dostatek pozornosti. Je dobré si promyslet, jestli chcete dveře na terasu klasické či posuvné a také je důležité vědět, zda budou uzamykatelné či nikoliv. 

Balkónové dveře:

  • Klika – klika. Klasický systém, kdy je z obou stran klika je výhodný v tom, že nepotřebujete k otevření zvenku klíče. Děti si hrají na zahradě a nemusí na vás klepat. Když nejste doma, zamykací balkónové dveře jednoduše pro bezpečnost uzamknete.

  • Klika – madélko. Další variantou je mít zevnitř kliku a zvenku madélko. To znamená, že nemusíte vždycky dveře zamykat, stačí je zavřít a zvenku se dovnitř stejně nikdo nedostane. Bez klíčů však ani vy. Proti případným zlodějům je tato varianta účinnější.

Klika může být zevnitř uzamykatelná příp.můžete volit kliku s pojistkou, což je vhodná ochrana před zloději, kdy je velmi složité se dostat dovnitř přes rám.

Terasové dveře mají kliku zevnitř i zvenku, součástí je také FAB.
Posuvné dveře (PSK i HS) lze vybavit jednostrannou klikou nebo oboustrannou uzamykatelnou.

Madla – různé tvary i materiály

Další variantou je pořídit si na balkónové dveře madlo. V případě madla nepotřebujete kliku, dveře lze otevírat jen zatažením za madlo. Opět můžete mít z jedné strany kliku, nebo z obou stran madlo. Madla, stejně jako kliky, mohou být v různém barevném provedení, aby ladila s barvou dveří (a oken) nebo i s fasádou. Co se týče materiálu, můžete mít madla plastová, hliníková nebo nerezová, která jsou nejkvalitnější. Madla mohou mít různé tvary a velikost, existují madla vodorovná i svislá. Výběr je jen na vás.

Kliky – ať ladí s dveřmi

Kliky mohou být v uzavřené poloze klasicky ve vodorovné pozici, nebo v pozici svislé (dolů nebo nahoru). Opět si můžete vybrat kliky v různých barvách, tvarech i materiálech. Barevně lze klika přizpůsobit dekoru okna. Klika na balkónové dveře může být s úzkým nebo širokým štítkem, můžete si dokonce pořídit speciální zamykatelnou kliku, kdy se zamyká klika, ne přímo zámek na dveřích.

Možností úchopu balkónových dveří je hned několik, tak to neopomeňte a promyslete, jak vám to bude nejlépe vyhovovat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE