Jak naložit se starými dveřmi

Jak naložit se starými dveřmi

  • Publikováno: 5.3.2019
  • Kategorie: Dveře

Jestliže si chystáte pořídit nové vchodové nebo interiérové dveře, určitě se zamyslete, jestli nejdou nějak elegantně využít vaše stávající dveře. Takové staré dveře totiž mohou po lehké úpravě vypadat dost elegantně a existuje spousta nápadů, jak je využít. Samozřejmě můžete staré dveře naložit na vozík a odvézt do sběrného dvora, ale tento článek bude o tom, jak staré dveře znovu smysluplně použít.

Konkrétní tipy, jak staré dveře použít

Chcete-li staré dřevěné dveře dále používat, neměly by být shnilé nebo plesnivé. Před dalším použitím je můžete vyčistit, případně přebrousit nebo i natřít. Pak se dají využít třeba jako: 

  • Jak naložit se starými dveřmistolek – dveře budou deska stolu, na kterou můžete dát ještě například průhledné sklo, aby byl stůl úplně rovný

  • paraván – staré dveře mohou fungovat i jako elegantní zástěna, obzvlášť když spojíte více starých dveří dohromady

  • opěradlo na venkovní houpačku/lavici – dveře jsou tak akorát velké, aby posloužily jako opěradlo k zahradní houpačce

  • čelo postele – zajímavé může být použití starých dřevěných dveří jako čelo manželské postele

  • dekorace – dveře můžete přišroubovat ke zdi a vyzdobit, dát na ně rodinné fotky, obrázky dětí nebo je jinak zapojit jako dekoraci domu

  • botník/věšák na bundy nebo komoda - dveře budou sloužit jako zadní stěna botníku, na kterou lze přidělat háčky a nakonec pověsit bundy, případně lze ke dveřím přimontovat i poličky a vznikne tak úzká komoda, kterou můžete nahoře ještě vyzdobit fotkami 

Podívejte se na konkrétní nápady a provedení zde>>.

Dalších možností, jak vylepšit staré dveře, je spousta. Odvažte se, buďte kreativní a staré dveře určitě použijte. V interiéru téměř vždy vypadají stylově, navíc tím můžete ušetřit nějaké peníze a také se opětovným použitím a recyklací dveří chováte ekologicky.

Jestliže máte staré dveře plastové, hliníkové nebo hodně poškozené či shnilé, pak je asi dobré je ekologicky zlikvidovat. Obecně platí, že když už jim nenajdete další uplatnění, jednoduše je odvezte do příslušného sběrného dvora, kde je od vás zdarma přijmou.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE