Bytové dveře

Bytové dveře

  • Publikováno: 10.6.2018 
  • Kategorie: Dveře

V každém bytě i domě jsou nějaké dveře. Bytové dveře jsou pojem, který zahrnuje všechny dveře v domě, tedy vchodové dveře i interiérové dveře. Sháníte nové dveře? Jestli uvažujete, jaké dveře do bytu vybrat, přečtěte si tento článek.

Každé dveře mají hlavní úkol, oddělit dva pokoje, případně oddělit dům samotný od ulice. Dveře jsou celkem nákladná záležitost, i proto je potřeba si správně vybrat. Příliš se nedoporučují dřevěné dveře kvůli složitější údržbě. Ideální jsou plastové dveře třeba s dřevěným dekorem, případně plastové dveře v kombinaci s dalšími materiály (sklo, hliník aj.).

Vchodové dveře – bezpečné i stylové

Pod pojmem bytové dveře se všem v první řadě vybaví vchodové dveře. Ty musí nejen dobře vypadat, ale hlavně by měly být bezpečnostní. Ideálně ať jsou zajištěny proti vylomení, vypáčení, vysazení z pantů a dalším způsobům, jak vniknout do vašeho domu. Na výběr máte na trhu nejrůznější typy vchodových dveří, které však vybrat? Zvolte nejlepší poměr kvality a ceny, například kombinaci plastových dveří se zajímavým prosklením.

Do výběru vchodových dveří se často zapojují i ženy, hlavně z estetických důvodů, protože vchodové dveře jsou takovou vizitkou majitele domu a také tím prvním, co vaše návštěvy uvidí.

Interiérové dveře – posuvné, plné, prosklené ...

Uvnitř většiny bytů a domů jsou další bytové dveře, kterým se spíše říká interiérové dveře. Ty jsou obvykle lehčí a levnější než dveře vchodové. Na druhou stranu jich budete potřebovat více. Tady můžete i trochu experimentovat, pořídit si posuvné interiérové dveře nebo dokonce dvoukřídlé dveře. Některé můžete mít částečně prosklené (do kuchyně, do koupelny), jiné mohou být plné (do ložnice, do pracovny). Záleží na vaší volbě. Nejlevnější a nejodolnější jsou opět plastové interiérové dveře, třeba i s prosklením. Opět budete vybírat ze stovek typů dveří a váš výběr se bude nejspíše odvíjet od ceny, kvality a designu dveří. Dobře vybírejte i s ohledem na ladění barvy dveří k podlaze a ke zbytku interiéru.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE