Dvoukřídlé interiérové dveře a jejich výhodyDvoukřídlé interiérové dveře a jejich výhody

Máte-li velký byt, rodinný dům nebo kancelářskou budovu, zajímavou variantou jsou dvoukřídlé interiérové dveře. Není to úplně obvyklá varianta, navíc vyžaduje trošku více prostoru, ale určitě má své kouzlo. Dvoukřídlé dveře dávají prostoru nádech luxusu a ideálně zapadají do velkých otevřených interiérů. Obecně platí, že si můžete vybrat ze dvou základních provedení dvoukřídlých dveří – se dvěma otevíracími křídly nebo s jedním fixním a druhým otevíracím křídlem. Podívejme se tedy konkrétněji na obě uvedené varianty.

Dvě otevírací křídla

Klasické dvoukřídlé otevírací dveře se používaly už stovky let zpátky například v saloonech na Divokém západě. Pro tuto variantu potřebujete prostor na obou stranách dveří. Můžete si vybrat z různých variant i barevných provedení, dveře s prosklením či celodřevěné dveře a další varianty. Jelikož se dvoukřídlé interiérové dveře vyrábějí nejčastěji přímo na míru, je nejlepší pro konkrétní nabídku kontaktovat přímo spolehlivého výrobce či prodejce a poradit se s ním.

Jedno otevírací křídlo plus dostavný díl

Tato varianta se asi používá častěji. Jeden díl dveří je fixní a nedá se otevírat. Může být částečně prosklený, celodřevěný, plastový či hliníkový. Druhý díl funguje jako klasické dveře, které se otevírají jen na jednu stranu. Opět můžete vybírat ze spousty variant, barevných provedení i materiálů. Velikost fixního dílu záleží na vašich představách, jednotlivá křídla mohou být symetrická, ale i nesymetrická, záleží opravdu na vaší dohodě s prodejcem.

Nakupujte u prodejců s kamennými prodejnami

Ať už zvolíte kterýkoliv typ interiérových dveří, velmi důležité je zvolit spolehlivého výrobce (prodejce). Obecně se doporučuje vybírat si takové firmy, které kromě internetových obchodů provozují také kamenné prodejny. Tam totiž můžete osobně zajít, poradit se a nechat si zodpovědět své dotazy. Máte také místo, kam se můžete obrátit v případě jakýchkoliv problémů s vašimi novými dveřmi. A v neposlední řadě tam můžete v nejhorším své dveře reklamovat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE