Zasklení balkonů a lodžií a stavební povolení

Zasklení balkonů a lodžií a stavební povolení

Uvažujete-li o zasklení balkónu či lodžie v panelovém domě, budete nejspíše potřebovat získat stavební povolení. Obecně platí, že zasklení lodžie je stavební úprava, která mění vzhled stavby a může negativně ovlivnit požární bezpečnost. Proto je nutné stavební povolení. Vše však závisí na příslušném stavebním úřadě, kam si určitě zajděte pro přesné informace.

Stavební úřady se liší

Výklady jednotlivých stavebních úřadů se liší, proto se mohou rozhodovat různě. Platí, že směrodatné je vždy posouzení příslušného stavebního úřadu. V případě použití bezrámového zasklení balkónu je možné, že stavební úřad rozhodne, že se nezmění vzhled stavby a požárně-bezpečnostní řešení je v pořádku. Poté může být stavební úprava provedena bez stavebního povolení. To se však dozvíte až na svém stavebním úřadě.

Kde získáte formulář a co je třeba doložit

K povolení zasklení lodžie musíte podat žádost o stavební povolení na příslušný stavební úřad. Formulář většinou získáte na webových stránkách stavebního úřadu nebo na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj. Doložíte následující podklady:

  • certifikát od společnosti, která bude zasklení provádět
  • jednoduchý plánek bytu s vyznačením zasklívané lodžie
  • doklad, který dokazuje, že jste vlastníkem bytu (např. kopie výpisu z katastru nemovitostí)
  • doklad o zaplacení správního poplatku 300 Kč

Má už někdo ve vašem domě zasklený balkón?

Bydlíte-li v panelovém domě, kde už má někdo jiný zasklený balkón, může se stát, že získal stavební povolení pro celý dům a vy ho tak nemusíte znovu vyřizovat. Můžete se informovat u svého souseda, ale stejně je nejjistější zajít si na stavební úřad. Někde se totiž vydává povolení pro celý dům, jinde zase jen pro každý konkrétní případ. Zasklívání lodžií a balkónů je běžná věc a celé vyřízení na stavebním úřadě probíhá většinou hladce a bez delším průtahů.

Hodně štěstí při zasklívání balkónu a lodžie.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE