Proč má smysl zasklít balkón – klidně i v zimě

Proč má smysl zasklít balkón – klidně i v zimě

Když si necháte zasklít balkón nebo lodžii, v první řadě získáte další obyvatelný prostor a zvětšíte si tak svůj byt. Alespoň tedy na většinu roku, protože v zimních a chladných dnech tam nebude tak teplo, jako uvnitř v bytě. Už jen tento důvod je pro spoustu lidí dostatečný, ale existuje ještě řada praktických důvodů, proč si balkón zasklít. Podívejme se na ně, ať si uvědomíte, co všechno zasklením získáte:

  • Zahrádka na balkóně. Se zasklením můžete prodloužit životnost své zahrádky na balkóně, ať už pěstujete bylinky, zeleninu či cokoliv jiného.
  • Neprší na balkón. To že budete mít na balkóně sucho má hned několik výhod. Neprší vám na oblečení, které sušíte, můžete tam sedět a dívat se na deštivý den a v neposlední řadě budete mít balkón čistější.
  • V zimě funguje jako spíž. Na balkóně můžete v zimních měsících skladovat cukroví, polévky, nápoje, zavařeniny apod.
  • Zateplí byt a zlepší klima. Balkónové dveře do pokoje můžete mít otevřené téměř celoročně, čímž se zlepší klima v daném pokoji. Díky prosklení i ušetříte za vytápění, zasklení částečně funguje jako tepelná izolace.
  • Nebojíte se, že někdo vypadne. Lidé často nechtějí na balkón pouštět děti, představa, že spadnou z balkónu, je hrozivá. Máte-li kočky a také se o ně bojíte, se zaskleným balkónem máte o starost méně.
  • Sklo můžete kdykoliv otevřít. Většina systémů zasklení vám dává možnost kdykoliv skla zasunout a balkón tak otevřít. Například kvůli čerstvému vzduchu či přímému slunci.

Montáž v zimě a další praktické informace

Samotná montáž zabere pouze pár hodin, což znamená, že ji lze naplánovat i na zimní období. Možná dokonce získáte alespoň minimální slevu, protože firmy mají méně práce a o zakázky v zimě bojují. Vybrat si můžete ze dvou systémů, rámového a bezrámového. Detaily už dohodnete s konkrétní firmou. Ideální je, když kromě webu provozuje také kamennou prodejnu, kde se můžete osobně poradit.

Podívejte se na orientační cenu zasklení balkonu.

Na závěr malý tip: Ještě před zasklíváním balkónu či lodžie vyřešte balkónové zábradlí, aby nebylo ve špatném stavu a nezačalo během pár let vyhnívat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE