Běžné poruchy žaluzií a jak je opravit

Běžné poruchy žaluzií a jak je opravit

Každá věc se může pokazit. Stejně tak i žaluzie. Můžete je neúmyslně poškodit sami, mohou mít skrytou vadu a nebo už je některá jejich část na hraně životnosti. Důležité však je, jestli jste schopni si je sami opravit nebo musíte volat odborníka, ideálně toho, co vám žaluzie prodal a montoval. V tomto článku se podíváme na nejčastější poruchy vnitřních žaluzií a co s nimi dělat.

Jak se žaluzie poškodí

Žaluzie jsou obecně celkem křehké a mohou se poškodit relativně snadno. Mezi nejčastější důvody poškození patří nesprávná a neopatrná manipulace, špatné zacházení, dětské hry a jejich zvídavost, stáří žaluzií nebo špatná údržba. Když jsou žaluzie dlouho vystaveny UV záření, některé komponenty časem zkřehnou a mohou se zničit nebo poškodit. Dobrá zpráva je, že většina závad na žaluziích nepotřebuje odborníka, zvládne to i přiměřeně šikovný kutil.
Životnost vašich žaluzií také prodloužíte pravidelnou péčí a čištěním.

Jaké jsou nejčastější poruchy žaluzií a jak je spravit

Většinou budete muset objednat náhradní díl a vyměnit jej. Pojďme se tedy podívat na nejčastější poruchy vnitřních žaluzií a jak je spravit:

  • Přetrhnutí ovládacího řetízku. Když se vám přetrhne řetízek, musíte žaluzii demontovat. Z horního profilu vytáhnete základovou desku a z ní vytáhnete ozubené kolečko. Vytáhnete prasklý řetízek a navlečete na kolečko nový. Řetízek spojíte spojkou a žaluzii namontujete zpět.
  • Prasklé vedení žaluzie. Opět musíte demontovat žaluzii. Poté prasklou silonovou strunu odjistíte a vytáhnete. Nový vodící silon navlečete odspodu postupně každou lamelou tak, jak v nich byl roztržený silon. Na spodek navlečete napínací kolíček. Poté žaluzii přimontujete zpět na okno, silon napnete a zajistíte plastovým uzávěrem. Nakonec nasadíte boční kryt.
  • Poškozené lamely. Tady záleží na tom, jaké lamely máte. V případě nutnosti výměny je nejlepší zavolat odborníky nebo třeba hodinového manžela, který lamely vymění.

V případě poruchy předokenních žaluzií jednoznačně doporučujeme obrátit se na odborníka.

Jestli se na opravy žaluzií necítíte, zavolejte toho, od koho jste žaluzie koupili a kdo je montoval nebo si pořiďte žaluzie nové, modernější. Můžete také investovat do elektrického ovládání a tím snížíte možnost, že se vám žaluzie poškodí nešetrným ovládáním.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE