Plastová okna v domech z přírodních materiálůPlastová okna v domech z přírodních materiálů

Na první pohled se zdá, že do domů z přírodních materiálů by si nikdo plastová okna nepořídil. V praxi je však běžné, že se pro stavby ze dřeva, případně i slámy a hlíny, plastová okna používají. Podívejte se na dva hlavní důvody pro plastová okna:

  • Plastová okna jsou levná a kvalitní. Nízkonákladové domy z přírodních materiálů staví často lidé, kteří nemají velký rozpočet. Na okna a dveře padne velká část rozpočtu, proto se zde hledá levné a kvalitní řešení. Tím jsou plastová okna a dveře.
  • Mohou vypadat jako dřevěná. Plastová okna se dnes vyrábějí v takových dřevěných dekorech, že krásně zapadnou i do čisté dřevostavby. Navíc mají lepší vlastnosti než pravá dřevěná okna.

Domy ze 100% přírodních materiálů se téměř nestavějí

Domy z přírodních materiálů si totiž většinou nestavějí extremisté, jak se někdy široká veřejnost domnívá. Je to racionální rozhodnutí, protože žít ve zdravém domě z přírodních materiálů je jednoduše příjemné. U těchto staveb jde o to, aby byly z přírodních materiálů z co největší části. To neznamená 100 %. Proto je zde prostor pro kvalitní plastová okna a dveře, které vypadají jako dřevěné a přitom mají výborné vlastnosti a nevyžadují speciální údržbu.

Plastová okna v dřevěném dekoru

To co zdobí opravdová dřevěná okna je jejich přírodní vzhled. Není to vůně, kterou už tato nalakovaná dřevěná okna ztrácí, je to jejich vzhled. V současné době si můžete u plastových oken vybrat z mnoha dřevěných dekorů, které vypadají jako opravdové dřevo. Alespoň na první a druhý pohled. A to velmi často vyvažuje fakt, že se o dřevo nejedná. Na druhé straně totiž stavitelé domů z přírodních materiálů získají jiné výhody – ušetří dost peněz a na plastová okna se mohou 100% spolehnout.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE