Troufnete si na opravu plastových oken sami, nebo využijete služeb odborníků?

Oprava plastových oken

Nejčastější opravy plastových oken se týkají těsnění, kování, poškrábání rámů a problematického otevírání a zavírání oken. Některé opravy plastových oken si můžete udělat sami, jiné raději přenechejte odborníkům. Jako prevence se obecně doporučuje nechat si plastová okna servisovat odbornou firmou, nejlépe přímo prodejcem, stačí jednou ročně. Prodloužíte si tak výrazně životnost svých plastových oken.

Výměna těsnění

Starší okna mohou mít předčasně zteřelé těsnění, které už dobře netěsní a je potřeba ho vyměnit. Můžete si objednat specializovanou firmu, ale šikovný kutil to zvládne i sám, protože na tom nic tak složitého není. Základem je koupit správné těsnění dle typu okna, nejlépe přímo od prodejce. Ke kvalitní výměně potřebujete také tzv. navlékací kolečko, s jehož pomocí se zatlačuje těsnění do drážek. Vytrhnete staré či poškozené těsnění a nové postupně zatlačíte do drážky. Doporučujeme občas těsnění ošetřit silikonovou emulzí.

Mechanické poškození oken

Na bílých oknech není poškození tolik vidět. Máte-li však okna v nějakém barevném dekoru, lze použít k opravě tzv. korekční tužky. Ty můžeme použít pouze v případě, že poškození dekoru není velké. U větších rýh a škrábanců lze v některých případech dekor opravit pomocí speciálních tmelů a vosků.

Mazání kování plastových okenSeřízení kování

Občas se může stát, že vám okna začnou drhnout. Špatně se otevírají i zavírají. To je jasný znak, že je potřeba seřídit kování. Je to důsledek svěšení okenních křídel. Sejměte krytky závěsů a šestihranným klíčem dotáhněte (nebo povolte) kování tak, aby okno nedrhnulo. Dole i nahoře. Není úplně jednoduché najít přesný poměr utažení mezi horním a spodním kováním, takže se nabízí i možnost povolat odborníka. Nepřijde draho. Navíc je vhodné kování promazat, předejdete tak nadměrnému opotřebení jednotlivých součástí kování.

Mezi další opravy plastových oken patří výměna prasklých skel, výměna ovládacích klik či promazání plastových oken. Troufnete si na opravu plastových oken sami, nebo využijete služeb odborníků v rámci záručního či pozáručního servisu?

Přejeme vašim oknům dlouhou životnost.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE