Cena plastových oken – jak koupit levně kvalitu

Cena plastových oken – jak koupit levně kvalitu

 

Obecně platí, že plastová okna jsou velmi levným řešením. Jsou výrazně levnější než dřevěná okna i než okna hliníková. Přesto seženete levnější i dražší plastová okna. Co tyto rozdíly v cenách plastových oken ovlivňuje? Vyplatí se vybrat si ta nejlevnější plastová okna? Tento článek vám napoví, jak se při výběru oken dívat na jejich cenu.

Co cenu plastových oken ovlivňuje

Různí výrobci a prodejci plastových oken mají různé ceny. Důvodů je spousta, některé zákonitosti tvorby ceny jsou však všudypřítomné. Jsou to například tyto faktory:

  • barva oken – základní bílá barva je nejlevnější, imitace dřeva, hliníku či speciální barvy jsou o něco dražší

  • velikost zakázky – objednáváte-li si více oken, většinou vám prodejce nabídne množstevní slevu; čím větší objednávka, tím výhodnější cena

  • typ okna a typ zasklení – plastová okna se vyrábějí v různých variantách a typech, každý typ má svá specifika a také odlišnou cenu, což platí i pro typ zasklení

  • doplňky – plastová okna můžete koupit i s různě kvalitními doplňky jako jsou okenní kliky, parapety, žaluzie apod.

  • pravidelné odběry – ušetřit můžete také tehdy, jste-li pravidelný zákazník a okna či jiné zboží, které prodejce nabízí, kupujete opakovaně

Nehleďte jen na cenu

Cena je samozřejmě velmi důležitá, ale pro optimální volbu by neměla být jediným faktorem. Tak jako s jiným zbožím vám určitě jde i o kvalitu oken, jejich životnost, vzhled a dlouhodobou funkčnost. Zajděte si ideálně do kamenné prodejny plastových oken a zeptejte se na různé typy a ceny oken. V klidu si promyslete, co od oken očekáváte a vyberte si ideální kombinaci. Vyplatí se nakoupit od osvědčeného českého výrobce, který neprodává jen přes internet, ale provozuje i kamenné prodejny. Při osobním jednání můžete poznat, jaká firma doopravdy je. Budete-li se cítit dobře, nechte si poradit. A řekněte třeba i o slevu.

Řekněte si o slevu

Prodejci plastových oken mají své ceny většinou pevně dány. Půjdete-li si koupit jedno okno, slevu nejspíše nedostanete. Budete-li však nakupovat více oken nebo i jiné zboží od stejného prodejce, určitě si zkuste říct o slevu. Když někdo prodává okna, často nabízí také dveře, stínící techniku, zasklívání balkónů či garážová vrata. Zvažte, jestli nepotřebujete zároveň koupit i něco dalšího, ke slevě pak máte mnohem blíž.

Když už si plastová okna vyberete, zjistěte si také, jestli jsou v ceně i související služby. Montáž oken, dovoz oken, servis či poradenství.

Přejeme dobrou volbu kvalitních oken za skvělou cenu.

 

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE