Plastové vchodové dveře s madlem, klikou či koulí

Plastové vchodové dveře s madlem, klikou či koulí

Vybíráte vchodové dveře? Nejčastější a nejpraktičtější jsou dva materiály – plast a hliník. Drtivá většina lidí volí cenově dostupnější plastové vchodové dveře, ale to, co budeme řešit v tomto článku platí většinou i pro dveře hliníkové. Tedy jaký typ doplňků ke dveřím zvolit. Klasicky kliky z obou stran nebo použít alespoň z jedné strany madlo, případně kouli? Jde o praktičnost i estetiku.

Zvenku madlo, zevnitř klika

Jestliže nechcete mít tradičně dvě kliky, zajímavou variantou je madlo z venkovní strany. Vypadá elegantně, ale k otevření dveří potřebujete většinou klíče. Trubková madla se vyrábějí z nerezové oceli a jeho délka je nejčastěji 80 cm, 100 cm nebo 120 cm. Barevné provedení už záleží na vás, seženete madla i v nejrůznějších dekorech tak, aby se vám hodily ke dveřím nebo k fasádě.

Jaké kliky vybrat

Pro vchodové dveře se hodí moderní dveřní kliky v šířkách štítu 32 a 52 mm. Samozřejmostí je bezpečnostní provedení klik, což znamená, že šroubení je jen z vnitřní strany. Vnitřní i venkovní štítky musí být vyztuženy proti deformaci při páčení. Moderní kliky dobře vypadají, ale hlavně posilují bezpečnost vchodových dveří.

Koule na dveřích

Koule se namísto kliky používají celkem běžně. Nejčastěji v provedení zvenku koule – zevnitř klika, ale můžete volit i variantu koule na obou stranách. Koule může byt buď fixní nebo otočná. Otočné koule fungují jako kliky, otočením dveře jednoduše otevřete. Pořídit si místo kliky kouli zvyšuje bezpečnost dveří, dveře jen tak neotevře malé dítě, inteligentní pes ani zloděj pomocí drátu.

Ať už si vyberete jakékoliv plastové vchodové dveře, nejdůležitější je vybrat důvěryhodného výrobce. Ideálně českého a takového, který provozuje i kamenné prodejny, kam se můžete jít osobně poradit. Při osobním kontaktu se dozvíte spousty drobností, můžete si v klidu vybrat z katalogu a v neposlední řadě máte místo, kam se obrátit v případě jakýchkoliv problémů s novými dveřmi.

Tip: budete si pořizovat nové vchodové dveře? Jistě si rádi prohlédnete orientační ceník plastových vchodových dveří.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE