Plastové vchodové dveře - kvalita, bezpečnost i elegancePlastové vchodové dveře – kvalita, bezpečnost i elegance

Plastové dveře jsou nejprodávanější vchodové dveře na trhu. Je to logické. Pro plastové dveře platí, že poměr cena – kvalita – životnost – vzhled je suverénně nejvýhodnější. A potřebujete-li vchodové dveře pro rodinný dům, není co řešit. V případě, že kupujete vchodové dveře pro administrativní budovy, školy, vchody do panelových domů apod., pak máte ještě zajímavou variantu v podobě hliníkových dveří. Ty jsou dražší, ale zase odolnější a pro mnohé i elegantnější.

Výplně dveří a jejich barva – různé varianty

U vchodových dveří se kromě bezpečnosti a kvality řeší především jejich vzhled. Prodejci dveří vám nabídnou opravdu široký výběr výplní – bez skla, s jedním sklem nahoře uprostřed, se dvěma skly nahoře nebo i s deseti skleněnými okénky po celých dveří. Variant je opravdu spousta.

Další vaše rozhodnutí se bude týkat barevného provedení dveří. Můžete zvolit základní bílou barvu, nejrůznější barvy ze stupnice RAL, ale i oblíbené dekory, které imitují různé typy dřeva, hliník aj.

Jednokřídlé či dvoukřídlé dveře

Ať už potřebujete klasické jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře, seženete obě varianty v mnoha provedeních. Záleží na vašem architektovi, pro jaké dveře máte stavební otvor. Dvoukřídlé dveře mají své kouzlo a jako vchodové se možná hodí ještě o něco více než klasické jednokřídlé. Opět budete vybírat barvu, dekor a provedení výplně. Logicky platí, že dvoukřídlé dveře jsou dražší než jednokřídlé.

Bezpečnostní parametry vchodových dveří

Základní bezpečnostní parametry by měly splňovat všechny typy vchodových dveří. Čím více prosklení máte, tím je bezpečnost teoreticky slabší, ale v dnešní době se již mnohdy používají trojskla, kdy můžete mít hned dvě ze tří skel bezpečnostní. Navíc platí, že dveře jsou tak bezpečné, jak dobrý máte zámek. Neznamená to tedy, že když si pořídíte super bezpečnostní dveře a dáte do nich obyčejnou fabku, že máte vyhráno. Určitě zvolte sofistikovanější bezpečnostní zámek, ať máte jistotu. Dle statistik se totiž lupiči dostávají do rodinných domů přes vchodové dveře hned z 50 % případů.

Tip: prohlédněte si orientační ceník vchodových dveří.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE