Jakou barvu interiérových dveří vybrat

Jakou barvu interiérových dveří vybrat

Při výběru interiérových dveří budete řešit, jestli budou plné či částečně prosklené, budete vybírat, z jakého materiálu budou vyrobeny, jestli budou klasické nebo posuvné a v neposlední řadě také musíte vybrat jejich barvu. To není až tak jednoduché. V drtivé většině případů se totiž do tohoto výběru zapojí vaše partnerka či jiné ženy. A je to dobře, protože na vybrané interiérové dveře se budete dívat dlouhá léta, tak ať tedy ladí s okolním interiérem.

Ať dveře ladí se schodištěm nebo s podlahou?

Profesionální designové návrhy obecně upřednostňují vertikální ladění. To znamená, že interiérové dveře by měly ladit spíše se schodištěm, které je také vertikální, než s podlahou, která je horizontální. Samozřejmě je to na vás, ale něco na tom je. Návrháři interiérů si dávají pozor, aby se podlaha opticky neslívala s dveřmi, vypadá to totiž neesteticky až mdle. Lepší je, když tu podlahu od dveří něco odděluje a „rozbije“ tak barevnou jednotvárnost. Tímto oddělením je i jiná barva dveří a podlahy.

Jaké máte barevné možnosti

V dnešní době existuje na trhu celá řada nejrůznějších barevných provedení. Ať už si pořídíte dveře, kde bude na povrchu odolná fólie, 3D fólie či jiná povrchová úprava, můžete volit z nepřeberné nabídky dekorů a barev. Oblíbené jsou dekory s výraznou strukturou dřeva, které jsou velmi pevné a odolné. Nejčastější odstíny jsou dub, eben, ořech, jilm, olše, buk, višeň, jasan – volit můžete i klasické barvy. V odstínech najdete jak světlé tóny, tak i moderní tmavé barvy, které dají interiéru šmrnc. Hlavní však nakonec je vybrat takovou barvu, která se vám líbí a ideálně není moc výrazná.

Barva prosklení

Vyberete si prosklené dveře, většinou máte na výběr z několika typů skel. Můžete si vybrat průhledná skla, neprůhledná skla, matná skla a možná i jiné barvy skel, než jsou klasické čiré. Prosklení dveří můžete volit libovolně, většinou jsou prosklené interiérové dveře řešeny tak, že jsou z jedné strany se vzorem (případně matné sklo), z druhé strany je povrch skla hladký a je zde tak možnost nalepit tady bezpečnostní fólii proti rozbití skla. Zeptejte se konkrétního spolehlivého výrobce.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej


 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE