Jakou barvu interiérových dveří vybrat

Jakou barvu interiérových dveří vybrat

Při výběru interiérových dveří budete řešit, jestli budou plné či částečně prosklené, budete vybírat, z jakého materiálu budou vyrobeny, jestli budou klasické nebo posuvné a v neposlední řadě také musíte vybrat jejich barvu. To není až tak jednoduché. V drtivé většině případů se totiž do tohoto výběru zapojí vaše partnerka či jiné ženy. A je to dobře, protože na vybrané interiérové dveře se budete dívat dlouhá léta, tak ať tedy ladí s okolním interiérem.

Ať dveře ladí se schodištěm nebo s podlahou?

Profesionální designové návrhy obecně upřednostňují vertikální ladění. To znamená, že interiérové dveře by měly ladit spíše se schodištěm, které je také vertikální, než s podlahou, která je horizontální. Samozřejmě je to na vás, ale něco na tom je. Návrháři interiérů si dávají pozor, aby se podlaha opticky neslívala s dveřmi, vypadá to totiž neesteticky až mdle. Lepší je, když tu podlahu od dveří něco odděluje a „rozbije“ tak barevnou jednotvárnost. Tímto oddělením je i jiná barva dveří a podlahy.

Jaké máte barevné možnosti

V dnešní době existuje na trhu celá řada nejrůznějších barevných provedení. Ať už si pořídíte dveře, kde bude na povrchu odolná fólie, 3D fólie či jiná povrchová úprava, můžete volit z nepřeberné nabídky dekorů a barev. Oblíbené jsou dekory s výraznou strukturou dřeva, které jsou velmi pevné a odolné. Nejčastější odstíny jsou dub, eben, ořech, jilm, olše, buk, višeň, jasan – volit můžete i klasické barvy. V odstínech najdete jak světlé tóny, tak i moderní tmavé barvy, které dají interiéru šmrnc. Hlavní však nakonec je vybrat takovou barvu, která se vám líbí a ideálně není moc výrazná.

Barva prosklení

Vyberete si prosklené dveře, většinou máte na výběr z několika typů skel. Můžete si vybrat průhledná skla, neprůhledná skla, matná skla a možná i jiné barvy skel, než jsou klasické čiré. Prosklení dveří můžete volit libovolně, většinou jsou prosklené interiérové dveře řešeny tak, že jsou z jedné strany se vzorem (případně matné sklo), z druhé strany je povrch skla hladký a je zde tak možnost nalepit tady bezpečnostní fólii proti rozbití skla. Zeptejte se konkrétního spolehlivého výrobce.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej


 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE