Prosklené interiérové dveře můžete koupit v mnoha provedeních

Prosklené interiérové dveře můžete koupit v mnoha provedeních

Interiérové dveře dávají domácnosti specifický ráz. Jsou-li například celé ze dřeva, není byt prosvětlený, ale zase má každý pokoj své soukromí. Otázkou je, co kdo preferuje. V mnoha případech je ideální varianta dřevěných interiérových dveří s částečným prosklením. Jak velkou část dveří toto prosklení zabere, si už můžete vybrat sami. To záleží na tom, co od kterého pokoje očekáváte. Nebudete si asi pořizovat celoskleněné dveře na toaletu, na druhou stranu proč nemít prosklené dveře z chodby do obývacího pokoje.

Kam dát prosklené dveře a kam raději ne

Důležité je si uvědomit, že prosklené dveře ještě automaticky neznamenají ztrátu soukromí. Prosklení může být jen částečné, navíc sklo může být neprůhledné (mléčné, matné), případně přes něj lze rozeznat jen rozmazané obrysy. Obecně platí, že prosklené dveře se hodí tam, kde chcete mít více světla. Například mezi kuchyní a obývacím pokojem, z chodby do dětského pokoje, v kanceláři či pracovně apod. Plné dveře bez prosklení se zase nejčastěji používají do ložnice, ať můžete v klidu spát, do koupelny či na toaletu, kde je vyžadováno bezpodmínečné soukromí.

Různá provedení prosklených dveří

Interiérové dveře pro domácnost, administrativní budovy či kanceláře můžete mít celé prosklené, z části prosklené nebo úplně beze skla. Konkrétní typy si vyberte u spolehlivého prodejce interiérových dveří. Většinu modelů prosklených i neprosklených dveří lze vyrobit i jako posuvné (na zeď či do pouzdra). Na internetu máte nepřebernou nabídku variant. Až se v tom člověk ztrácí.

Obecně se doporučuje vybrat si výrobce či prodejce, který provozuje také kamennou prodejnu (nebo prodejny), abyste se měli jít kam poradit, prohlédnout si katalog či dokonce samotné dveře na živo. V neposlední řadě tak budete mít místo, kde se dají jakékoliv problémy s dveřmi reklamovat nebo zajistit jejich autorizovaný servis. Jedná se o relativně finančně nákladnou investici, i proto je vhodné navázat s prodejcem osobní kontakt.

Vyberte si sériově vyráběné prosklené dveře nebo si nechte udělat vlastní dveře na míru!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE