Interiérové dveře změní byt v panelákuInteriérové dveře změní byt v paneláku

Byty v panelových domech nejsou obecně tak pohodlné jako rodinné domy. Jeden byt je nalepený na druhý a v určitém smyslu chybí v panelových domech pocit soukromí. I proto si chce každý svůj byt co nejvíce přizpůsobit svým potřebám a dodat mu rodinnou pohodu. Interiérové dveře jsou pak výrazným prvkem, který celý byt ovlivňuje. Existují různé typy interiérových dveří, určitě platí, že nové dveře změní váš domov. Důležitý je jejich výběr.

Ukázka prosklených dveří - MODERN

Prosklené či plné dveře?

Prosklené, částečně prosklené i plné dveře si vyberete podle toho, jakou mají plnit funkci. Do spíše temného prostoru se určitě z praktických důvodů lépe hodí úplně prosklené dveře nebo alespoň částečně prosklené dveře. To znamená, že prosklené dveře se používají na chodbách, v předsíni, v obývacím pokoji či v kuchyni. Více soukromí a tedy plné dveře bez prosklení se zase hodí tam, kde chcete mít soukromí – ložnice, pracovny či pokoje pro hosty.

Ukázka plných dveří - DOVA NATURA

Jaké dveře do koupelny a na WC?

Interiérové dveře si můžete pořídit například foliované, laminované, dýhované či skleněné. Koupelna a toaleta jsou spíše intimnější prostory a většina lidí je chce mít uzavřené, převládají tady většinou plné dveře. Mnoho rodin však volí také částečně prosklené dveře, které propouštějí světlo, ale není přes ně vidět (vyberte vhodný typ prosklení). Opět záleží jen na vašem vkusu a vašem rozhodnutí. Variant je spousta.

Ukázka poloprosklených dveří - KANON TOP

Máte malé děti? Vhodně zvolené prosklené dveře nevadí

U prosklených dveří vždy hrozí, že se může sklo rozbít. To platí hlavně u rodin, kde je více malých dětí. Máte-li malé děti (nebo je brzy plánujete), můžete si pořídit částečně prosklené dveře. Ideálně tak, aby děti neměly možnost dostat se do kontaktu se sklem – prosklená je jen horní polovina dveří. Kvalitní interiérové dveře by však měly bez problémů odolat jak hrátkám malých dětí, tak i silnému zabouchnutí apod. Máte-li přesto obavy o bezpečnost svých dětí, pořiďte si dveře plné.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE