Montáž pouzdra pro posuvné interiérové dveřeMontáž pouzdra pro posuvné interiérové dveře

Posuvné interiérové dveře jsou čím dál oblíbenější. Důvody jsou jasné, ušetří vám místo, nevržou a děti si do nich neskřípnou prsty. Posuvné dveře se buď uchycují na zeď nebo do pouzdra. Tento článek se zabývá právě variantou se stavebním pouzdrem. Jeho montáž vám zajistí každá profesionální firma, která dveře prodává, ale šikovný kutil si zvládne stavební pouzdro namontovat sám. Důležité je, jestli budete pouzdro montovat do sádrokartonové příčky nebo zděné příčky. Pojďme se podívat na zjednodušený postup montáže.

Stavební pouzdro pro sádrokartonovou příčku

Samotná montáž probíhá suchou cestou. Podívejme se na ni krok za krokem:

  • Na místě, kam bude patřit pouzdro, si připravíte sádrokartonové profily.
  • Usadíte sádrokartonové profily, do nich dáte připravené pouzdro, které pečlivě připevníte k sádrokartonové konstrukci.
  • Poté dáte kolem pouzdra sádrokartonovou desku, omítnete ho a osadíte dveřním křídlem.

Stavební pouzdro pro zděnou příčku

  • Poté co rozbalíte pouzdro, přečtěte si návod k montáži a jednoduše pouzdro sešroubujte s kolejnicí.
  • Sestavené pouzdro usaďte, podložte a přesně vyvažte. Musí být rovné vertikálně i horizontálně.
  • Dalším krokem je fixace pouzdra – pouzdro zafixujte klíny.
  • Když bude pouzdro pevně upevněné ve zdi, ukotvěte ho nízkoexpanzní pěnou.
  • Pěnu nechte zatvrdnout a poté můžete pouzdro omítnout a osadit dveřním křídlem.


Jen připomínáme, že pouzdro nemá nosnou funkci, do stavebního otvoru namontujte horní překlad. Nezapomeňte také zohlednit výšku hotové podlahy, aby dveře pěkně k podlaze seděly a nedrhly, případně aby pod nimi nebyla zbytečná mezera.

Budete-li potřebovat s montáží pomoci, obraťte se nejlépe na svého prodejce dveří. I proto je dobré zvolit takového prodejce, který kromě internetových stránek provozuje také kamennou prodejnu. Ať se máte jít kam poradit či v nejhorším případě reklamovat.

Svět oken nabízí křídla dveří do stavebních pouzder nebo nabízíme posuvné dveře včetně garnýže, zde se křídlo odsouvá na zeď, tedy je po odsunutí viditelné.

Pokud si nevyberete z posuvných dveří, nabízíme také bohatý sortiment klasických interiérových dveří v mnoha různých designových i barevných provedeních.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE