Kočka a balkón

Kočka a balkón

  • Publikováno: 22.5.2018
  • Kategorie: Balkony a lodžie

Máte kočku a zároveň strach, že by mohla vypadnout z okna nebo balkónu? Občas se to stává a i když se říká, že kočka dopadne vždy na všechny čtyři a že má devět životů, není pro ni takový pád žádný med. Může se zranit a hlavně ji to poznamená psychicky. Kočky, které jednou vypadnou z okna, se začnou chovat jinak, více se bojí a k oknům se moc nepřibližují. A na balkón už je ani nedostanete. Řešením, jak zabezpečit otevřená okna a balkóny, jsou buď speciální sítě na balkóny nebo kompletní zasklení balkónu bezrámově nebo s rámem.

Zasklení balkónu

Jestliže máte balkón, jeho zasklením získáte mnohem více než ochranu před pádem kočky. Hlavně získáte další obytný prostor, což se hodí hlavně v panelácích, ušetříte za vytápění, zvýšíte hodnotu bytu a samozřejmě tím chráníte i svou kočku (potažmo i děti) před pádem. Zasklení balkónu nebo lodžie není ani nějak extra nákladné (tady najdete orientační ceny zasklení balkonu) a hlavně je opravdu praktické. Na zaskleném balkóně si můžete posedět i v deštivých a chladnějších dnech, v létě můžete mít skla otevřená a tak se balkón nepřehřívá.

Ale zpátky k domácím kočkám. Kočky jsou od přírody zvědavé a vylezou kamkoliv. Zasklený balkón je bude také zajímat, ale když na něm budou okna uzavřena, vaše kočka bude v bezpečí.

Sítě pro kočky

Další možností, jak zabránit pádu vaší kočky, je použít sítě na balkóny, případně i na okna. Ochranná síť na balkón je levná a praktická. Na sítě si brzy zvyknete, nestíní, jsou pevné a odolné, a když je bude kočka ze začátku zkoumat, nepoškodí je. Sítě pro kočky na balkón mají dokonale promyšlený nosný systém a kotvící materiály, ideální je, když vám ji i někdo zkušený namontuje. Montáž však můžete zvládnout i sami, záleží na vaší šikovnosti a na konkrétním typu sítě. Sítě pro kočky se prodávají nejen na balkóny, ale také pro lodžie nebo klasická okna.

Vizuálně však sítě nemají přiliš vysokou estetickou hodnotu a při pohledu na váš balkon zvenku mohou působit rušivě a nevzhledně.

Ať už použijete ochranné sítě pro kočky nebo si necháte celý balkón zasklít, budete v klidu. Budete mít totiž jistotu, že vaše kočka z okna ani z balkónu jen tak nevypadne.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE