Vánoční úklid v klidu. Jde to!

Vánoční úklid v klidu. Jde to!

  • Publikováno: 2.12.2018
  • Kategorie: Obecné články

Slyšíte spojení „vánoční úklid“ a polévá vás studený pot? Není se čemu divit, vždyť málokterá činnost v předvánočním čase, je tak stresují jako úklid domu. Někdy si ale člověk věci zbytečně komplikuje a věřte, že i k úklidu se dá přistupovat pozitivně a zvládnout ho v pohodě.

Vytvořte si tu správnou atmosféru

Nepřistupujte k úklidu hned negativně, ale spojte si ho s pozitivními vjemy. Pusťte si při něm například svoji oblíbenou hudbu nebo si dejte do aroma difuzéru nějakou příjemnou vůni, která uklidní, nebo naopak nabudí vaši mysl.

Od věci ani není dát si sklenku nějakého dobrého vína. Moc to s tím pitím ale nepřehánějte, abyste dokázali rozeznat hadr od koštěte:)

Něco změňte

Jestliže vás vánoční úklid stresuje, očividně děláte něco špatně. Zkuste proto zcela změnit zavedený rituál. Pokud jste například doteď dávali přednost tomu, že za 24 hodin vygruntujete celý dům, zkuste si činnosti rozložit do více dní.

Zapojte členy domácnosti

Vánoční úklid by neměl zůstávat jen na bedrech jedné osoby, přece jenom je vás v domácnosti více, tak není fér, aby vše zastal jeden člověk. Proto se nebojte do práce zapojit i ostatní členy rodiny. Rozdělte úkoly, děti nějak motivujte a než se nadějete, bude vše hotovo.

Dělejte věci efektivně

Každý z nás má nějaký zavedený rituál úklidu - každý vytírá jinak, každý myje okna jinak, každý se zbavuje mastnoty jinak. Napadlo vás ale, že možná existují rychlejší a efektivnější způsoby?

Než se proto pustíte do uklízení, zkuste si zagooglovat a najít nějakou lepší techniku, která by vám mohla ušetřit spoustu času. Rad je plný internet a třeba zjistíte, že jste doteď dělali něco zbytečně zdlouhavě.

Například před mytím oken se můžete inspirovat naším článkem Jak správně umýt okna, ve kterém se dozvíte, jak správně umýt okna, aby byla bez šmouh, a co máte přidat do vody, aby to fungovalo jako odmašťovač a leštidlo.

Tak už se úklidem nestresujte. Nezapomeňte, že i on má mnoho výhod, například jen to, kolik věcí, o kterých jste si už mysleli, že jsou nadobro ztraceny, při něm najdete. A až ho budete mít za sebou, zkuste se nějak odměnit. Určitě najdete v obchodě něco, co si za dobře odvedenou práci zasloužíte.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE