Kdy je potřeba zatáhnout markýzy

Kdy je potřeba zatáhnout markýzy

  • Publikováno: 29.7.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Na trhu existuje celá řada markýz – otevřené, polokazetové, kazetové, výsuvné, výklopné, markýzy bez nosného profilu či s nosným profilem. Každá funguje trochu jinak, ale jedno mají společné. Je potřeba na ně dávat pozor a když je potřeba, tak je včas zatáhnout. Protože žádné markýzy nemají rády silný vítr, extrémní déšť, bouřky, krupobití apod. Takže kdy je ten správný čas venkovní markýzu zatáhnout?

Obecně platí, že je vhodné markýzy preventivně zatáhnout v těchto případech:

  • Když jedete pryč na delší dobu a nemůžete tak reagovat na náhlou změnu počasí.
  • Zatahovat markýzy na noc, nikdy nevíte, jestli nebude silný vítr.
  • Zatáhnout hned, když vás to poprvé napadne. Nečekat na vývoj situace, protože ve větru se některé typy markýz už zatahují těžko.

Některé markýzy mají čidla

V dnešním moderním světě se vše automatizuje. I proto si můžete automatizovat i ovládání markýz. Některé markýzy mohou mít čidla na déšť, na vítr, na slunce, na otřesy. V tom případě by se měly zatahovat samy. Když čidla zaznamenají příliš silný vítr či déšť, markýzy se samy zatáhnou, případně i samy vytáhnou. To stejné platí i pro čidla na slunce, markýzy se sami vytáhnou, když zaznamenají přímé sluneční záření, a také se případně zatáhnou.

Vyplatí se zatažení markýz chvíli obětovat

Nemáte-li ovládání markýz automatizované pomocí čidel, je-li to potřeba, věnujte těch pár minut na ruční zatažení markýz a raději neriskujte. Samotné plátno se nejspíše nepřetrhne, ale může se ohnout celá konstrukce, dokonce se může markýza utrhnout a poničit střechu, auto či nejbližší okolí – přírodní živly jsou nevyzpytatelné! A to i v poklidné Střední Evropě.

V případě, že by vám markýzy přece jen zmokly, je třeba je nechat řádně vyschnout před tím než je zasunete. Prodloužíte tím jejich životnost a ochráníte je před plísní.

Kde markýzy koupit

Určitě vybírejte takové prodejce, kteří kromě webových stránek provozují i kamennou prodejnu. Zajdete tam osobně, poradíte se, vyberete si konkrétní typ i jeho barevné provedení, objednáte si montáž. A v neposlední řadě máte místo, kde můžete markýzy reklamovat nebo si přijít pro radu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE