Barva markýzy je důležitá, myslete na to při výběru

Barva markýzy je důležitá, myslete na to při výběru

  • Publikováno: 26.3.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Jestliže si budete pořizovat markýzu, dobře zvažte i výběr její barvy. Na výběr máte nejrůznější barvy ze vzorníku, časté jsou také dvoubarevné proužkované markýzy i jiné typy. Obecně platí, že výběr látky a barvy má také vliv na cenu markýzy, základní barvy bývají levnější, ale záleží na konkrétním prodejci. Na barevné provedení markýzy se dá dívat ze dvou úhlů. Prvním je estetika a sladění s okolím a druhým je praktičnost. Pojďme se podívat na oba pohledy.

Estetika markýzy a její sladění s okolím

Markýzu si kupujete pro sebe, proto záleží hlavně na vašem vkusu, na tom, jaké barevné provedení se vám líbí. Markýzy můžete sladit s fasádou domu, ale i s tvarem domu, barvou střechy, oken či dveří. Například k moderním funkcionalisticky pojatým rodinným domům se hodí jiný typ markýz než k dřevostavbám. Ale to musíte vycítit sami.

Často se také stává, že se domluví majitelé bytů v bytovém domě, že si pořídí markýzy a dohodnou se, že budou všichni vybírat podobnou barevnou kombinaci, aby dům pak nevypadal jako „každý pes jiná ves“.

Barva markýzy z praktického hlediska

Čím světlejší barvu máte, tím více na ní jdou vidět veškeré nečistoty. Například žlutá barva propouští více světla, takže jestli chcete terasu či balkón pořádně zastínit, vyberte raději tmavší barvy. Pro snadnou údržbu jsou velmi oblíbené pruhované markýzy nebo stříbrná barva, protože na ní není špína příliš vidět. Jestliže bude stát markýza v náročném prostředí, kde na ni bude padat listí, případně v oblasti, kde je ve vzduchu hodně prachu, doporučuje se ještě tmavší barva. Například hnědá nebo barevné provedení s jemnými přechody barev.

Impregnace markýz

Ať už zvolíte jakoukoliv barvu své nové markýzy, můžete se spolehnout, že její odolnost je zvýšena impregnací. Prodejce vám dá přesné informace, jak často a jakým způsobem impregnaci obnovovat. Díky impregnaci totiž markýzy odpuzují nejen vodu, ale déle odolávají také plísním, silnému slunečnímu záření i zašpinění.

Výběr barvy je sice důležitý, ale věřte, že každá markýza budou svou funkci plnit.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE