Vzory skel do plastových oken a dveří

Vzory skel do plastových oken a dveří

  • Publikováno: 4.8.2018
  • Kategorie: Okna

Částečně prosklené dveře a netradiční vzory nebo barvy skel v oknech vaši domácnost ozvláštní. Možná to zní jako detail, ale právě tyto detaily dělají celkovou atmosféru v domě nebo bytě. Můžete si pořídit okna s matným sklem, dekorovaná skla, okna se vzory na skle nebo různě prosklené dveře.

Existují různé úpravy skel. Když se povrch skla z jedné strany zdrsní leptáním, vzniká mléčné sklo. Když se při výrobě čirého skla přidá barvivo, vzniká tónované sklo. Když se na sklo tryská speciální písek, vzniká sklo pískované. Pomocí této techniky se dělají na skle různé dekory, vzory i obrazce. Další metodou je gravírování skla, kdy se sklo brousí brusným kotoučem, čímž vznikají určité motivy.

Matné sklo v domácnosti – okna i dveře

Matné neboli matované sklo je průsvitné, ale neprůhledné. Má saténový, matný povrch a může mít i různou barvu (bílá, bronzová, zelená, modrá, šedá …). Matné neprůhledné sklo se často používá ve sklepě, v garáži nebo i v koupelně. Sklepní okno (nebo okno v garáži) může být matné, aby nebylo zvenku do sklepa či garáže vidět. Neprůhledné sklo se zajímavými vzory se hodí do koupelny, aby propouštělo světlo, ale zároveň měl člověk v koupelně soukromí. Tady mohou být neprůhledná okna, dveře i vchod do sprchového koutu.

Matné sklo se často používá i v částečně prosklených vchodových dveřích, opět proto, aby nebylo vidět dovnitř, ale aby světlo procházelo do předsíně. Stejně tak je vhodné pro interiérové dveře podle vašich přání. S prosklením ve dveřích se dá opravdu kouzlit, každé interiérové dveře mohou být jiné. Ve stejném stylu, ale jiné právě prosklením. Podívejte se na různé možností prosklení a zmatnění skla.

Jak matné sklo vyleštit

Údržba těchto speciálních oken a prosklených dveří je jednoduchá. Nedoporučuje se používat mycí prostředky, vystačíte si s hadříkem a horkou vodou. Samozřejmostí je vynechat jakékoliv abrazivní prostředky, ať sklo nepoškrábete. Vždy je potřeba umýt celé okno, ne pouze část, rozdíl by byl vidět. U pískovaného skla se doporučuje hned po umytí sklo utřít, aby nevznikaly nehezké mapy.

Vybírejte z široké nabídky oken a prosklených interiérových dveří.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE