Sklepní a garážová okna

Sklepní a garážová okna

  • Publikováno: 9.7.2018
  • Kategorie: Okna

Sklepní i garážová okna bývají menší a nejsou tolik používaná. Jsou na ně obvykle také jiné nároky než na klasická okna. Například sklepní okna bývají zvenku snadno dostupná, proto se doporučuje používat pevné materiály a bezpečnostní skla, aby se přes ně do sklepa někdo nepovolaný nedostal. Sklepní i garážová okna však mají i další specifika. Pojďme se podívat, jaká okna do sklepa a garáže zvolit, podle čeho vybírat a na co se při výběru zaměřit:

  • Neprůhledná a odolná skla. Sklepní okna se nejčastěji pořizují s neprůhledným sklem, často se používá vzorované sklo, případně drátosklo, které komplikuje vniknutí do sklepa zlodějům.
  • Hliník nebo plast. Jako nejlepší materiál pro sklepní i garážová okna je určitě hliník, je velmi pevný a odolný. Chcete-li ušetřit a zároveň pořád kupovat kvalitu, zvolte plastová okna, která jsou také dostatečně pevná a odolná.
  • Okna ve stejném stylu. Sklepní i garážová okna sice bývají menší, přesto jsou součástí vzhledu domu. Vybírejte tak tato okna s ohledem na ostatní okna, styl fasády domu, garážová vrata apod. Vždy vypadá lépe, když jsou všechna okna ve stejném duchu.
  • Možnost větrání. Možná uvažujete o tom, že si pořídíte sklepní nebo garážová okna bez možnosti otevírání (jsou o dost levnější), nezapomeňte však, že i garáže a sklepy potřebují pravidelně větrat.

Nejen bezpečnostní skla, ale i bezpečnostní prvky

Sklepní a garážová okna se od ostatních oken nejvíce odlišují tím, že jsou hned u země (sklepní okna) nebo jsou v místech, kam není moc vidět (garážová okna). V obou případech taková místa lákají zloděje. Navíc ve sklepech a v garážích lidé skladují cenné věci, které se dají odnést – lyže, kola, sekačky, motorové pily aj. Proto je při výběru oken na prvním místě bezpečnost. O bezpečnostních sklech, případně použití drátoskla už jsme psali výše, okna se však hodí doplnit ještě dalšími bezpečnostními prvky, aby se dovnitř nikdo přes okno nedostal.

Ať už zvolíte pro sklepy a garáže hliníková nebo plastová okna, určitě nakupujte u prodejce, který kromě e-shopu provozuje i kamenné prodejny, abyste se měli kde poradit a případně řešit reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE