Jak se vyrábějí plastová okna

Jak se vyrábějí plastová okna

  • Publikováno: 28.11.2019
  • Kategorie: Okna

Máte plastová okna nebo si je chystáte pořídit? A zajímá vás, jak vypadá výroba plastových oken? Zjednodušeně vám to v tomto článku popíšeme. Plastová okna jsou možná nečekaně docela ekologická. Profily se recyklují a používají se i opakovaně, stejně tak jsou jen některá plastová okna vyrobena z prvoplastu. Faktem je, že více než 50% plastových oken se vyrábí z recyklovaného plastu. Ale pojďme na postup výroby plastových oken.

Jak probíhá výroba plastových oken v Česku

Základem kvalitního okna je kvalitní profil. Většina českých výrobců oken nakupuje plastové profily v zahraničí. Některé firmy nakupují levnější a méně kvalitní profily v Polsku nebo v Číně, jiné pak vysoce kvalitní z Německa či jiných západoevropských zemí. Rozdíl bývá v kvalitě i ve výsledné ceně. Jak tedy výroba plastových oken krok za krokem probíhá:

1. Dovoz a kontrola profilů a skel. Prvním krokem je dovézt kvalitní profily a skelní výplně, a poctivě je zkontrolovat.
2. Třídění. Podle profilu a dekoru se roztřídí profilové tyče, které je potřeba uskladnit na vhodné místo.
3. Rozřezání profilů. Dalším krokem je řezání profilů na míru za pomoci kotoučové pily.
4. Montáž výztuhy. Do každého profilu se vkládá výztuha, která se přišroubuje a zajišťuje tak pevnost a dlouhou životnost profilů.
5. Svaření rámu. Poté přichází na řadu svaření rámu čtyřhlavou svářečkou. V této fázi se rám kontroluje, aby byl na milimetr přesný.
6. Frézování. Dalším krokem je frézování svárové housenky tak, aby bylo opracování dokonalé.
7. Kování okenního křídla. Rám je hotov, a tak přichází na řadu kování okenního křídla na kovací stolici.
8. Zasklení. Dále se nařežou zasklívací lišty a okna se zasklí. Namontují se také příčky a kování.
9. Uskladnění a expedice. Hotová okna je potřeba vhodně uskladnit a poté bezpečně převézt buď na prodejnu nebo ještě lépe přímo na místo, kam se budou okna montovat.

K výrobě oken je potřeba mít velkou moderně vybavenou dílnu s funkčními a přesnými stroji. V neposlední řadě pak zkušené a šikovné řemeslníky, kteří okna vyrábějí.
Solidní firma vám poskytne i prohlídku ve výrobě. Umožňuje to i Váš dodavatel oken?

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE