Jak nalepit okenní folie

Jak nalepit okenní fólie

  • Publikováno: 13.9.2019
  • Kategorie: Okna

Uvažujete, že na svá okna a okenní rámy nalepíte nějaký typ fólie? Můžete tam nalepit fólii dekorativní, matnou nebo třeba bezpečnostní. Důležité je provést nalepení co nejprecizněji. Můžete to nechat udělat odborníky nebo si fólii nalepit sami, ale v tom případě logicky nemáte žádné reklamační záruky. V tomto článku se lépe podíváme na jednotlivé typy okenních fólií.

Statické fólie na sklo

V případě statických fólií na sklo není na fólii lepidlo, ale fólie pevně drží na skle na principu statické elektřiny. V podstatě jsou tyto fólie samolepící, drží statickou přilnavostí na vodním filmu. Tím pádem je možné fólii kdykoliv jednoduše a bez poškození sundat a použít někde jinde znovu. První je potřeba perfektně očistit povrch skla, fólii i okno nastříkat rozprašovačem s obyčejnou vodou, a poté fólii přiložit. Okenní stěrkou pak jednoduše fólii vyhladíte.

Transparentní samolepící fólie

Tato fólie už na sobě vrstvu lepidla má. Jedná se o matnou fólii, přes kterou sice prosvítá světlo, ale není přes ni vidět. Hodí se do přízemí, do koupelny, na WC a všude tam, kde chcete mít větší soukromí. Fólii změříte a vystřihnete, poté z jedné strany odlepíte a přesně nalepíte na sklo nebo i na okenní rám. Ideální je provádět lepení fólie na sklo ve dvou lidech.

Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie se vždy lepí na vnitřní stranu okna. Zpevní okno tak, že se sklo ani při velké úderu nerozbije, ale zůstane pohromadě. Tím odpadá strach ze zranění střepy, což ocení hlavně rodiny s dětmi. Bezpečnostní fólie znepříjemní i nepovolené vniknutí do vašeho domu případným zlodějům. Úplně je to nemusí zastavit, ale rozhodně je to zbrzdí. Nalepení fólie je opět velmi jednoduché, držte se návodu a zvládnete to hravě sami. Po nalepení fólie se nesmí okno cca 6 týdnů vůbec umývat, aby fólie tzv. „vyzrála“.

Obecně platí, že všechny výše uvedené typy fólií jsou jednoduše omyvatelné vodou nejen na skle, ale i na okenních rámech. S okenními foliemi se můžete setkat nejčastěji na toaletách či v koupelnách, kde zajistí dostatek soukromí. A dále na velkých prosklených plochách uvnitř kancelářských budovov, kde dekorativní folie opticky rozděluje prostor, vhodné jsou např. pískované folie na sklo v designu pruhů či linek. 

Vyberte si okenní fólii tak, aby vám designově doplnila interiér. Na trhu je spousta barevných možností.

Poznámka: Tento článek, doporučení, je pouze informativní. Svět oken okenní fólie nedodává, ani „neinstaluje“.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE