K čemu všemu může sloužit pergola

K čemu všemu může sloužit pergola

  • Publikováno: 20.10.2020
  • Kategorie: Pergoly

Pergola nebo altánek patří prakticky na každou zahradu. Pergola vytváří venkovní zázemí, kde se dá v klidu odpočívat nebo posedět s rodinou a přáteli. Samozřejmě taková pergola může mít mnoho podob, vyrábí se ze dřeva případně z hliníkové konstrukce, a bývá zastřešená. Někdo si ji staví hned k domu jako přístřešek nad terasu, jiný ji má postavenou samostatně někde na zahradě (velmi oblíbené jsou zahradní pergoly s kuchyní). Když budete pergolu kupovat nebo si ji nechávat vyrábět na míru, na trhu najdete spoustu variant včetně českých výrobců.

Kdybychom měli shrnout účely, proč si lidé pergoly staví, na prvním místě by nejspíše byla možnost posezení, sami, s rodinou či s přáteli. V zastřešené pergole vám nevadí déšť ani prudké slunce a navíc si ji můžete nechat z některých stran zasklít. Variant je spousta, doporučujeme poptat řešení na míru.

Pergola u domu, na terase

Pergola je ideální pro pořádání oslav, grilování, párty nebo večírků s kamarády. Když je posítavena přímo u domu na terase se vstupem přes terasové dveře, pak zvětšuje obytný prostor domu, výhodou je, že to máte z pergoly blízko do kuchyně. Zastřešená pergola umožňuje posezení v podstatě za každého počasí, tedy když není zrovna velká zima. Déšť ani slunce však nevadí, pergolu tak můžete užívat po celá tři roční období, ale i za zimních slunných dní, kdy si zde jistě rádi vypijete kávu.

Technická pozn. k ukotvení pergoly používáme betonové patky 20x20 cm.

Zastřešení pergoly

Dříve byla pergola definována tím, že byla porostlá popínavými rostlinami, navíc obvykle tyto rostliny tvořily střechu, takže při silném dešti se v ní moc sedět nedalo. Moderní pergoly jsou však v drtivé většině případů zastřešené, můžete dokonce volit, jak bude zastřešení vypadat. Obecně platí, že střecha může být prosklená (čiré nebo mléčné sklo) nebo z průhledného polykarbonátu (v čirém, mléčném či bronzovém provedení), může být plná, nebo dokonce posuvná, kdy funguje podobně jako žaluzie.

Ať už máte pergolu na odpočinek, posezení, párty, nebo jako venkovní kuchyni, rozhodně na zahradu patří. Můžete tak žít více na zahradě a nezavírat se v příjemných dnech v domě.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE