Údržba auta i garáže před zimou

Údržba auta i garáže před zimou

  • Publikováno: 2.10.2018
  • Kategorie: Garážová vrata 

Po dlouhém létě se nezadržitelně blíží zimní dny a s nimi i specifika zimní údržby garáže, garážových vrat a svého auta. Prvním krokem by měla být příprava garáže na zimu, což znamená především její úklid a kontrolu garážových vrat. Poté, co svou garáž vyklidíte a připravíte, můžete se konečně pořádně věnovat svému autu. Ale jedno po druhém, začneme s přípravou garáže na zimu.

Příprava garáže na zimu

Garáž jste postavili proto, aby chránila vaše auto, ale určitě tam skladujete i řadu dalších věcí. Možná jich tam máte až moc. Před zimou se vyplatí alespoň jeden den věnovat úklidu garáže. Nenechávejte tam nic, co tam nepatří, vytřiďte věci, které už nejsou potřebné a podarujte je nebo rovnou vyhoďte.

Dalším krokem by měla být kontrola garážových vrat. Ať už máte vrata sekční nebo rolovací, je potřeba zkontrolovat jejich zabezpečení, motor, kolejnice, gumové těsnění a dálkové ovládání. Dobré je zkontrolovat v garáži také vzduchotechniku, čistotu větracích mřížek a na závěr celou garáž důkladně vytřít. Je-li to nutné, pořiďte si nová garážová vrata, která jsou základem bezpečnosti garáže a vašeho auta v ní.

Zimní údržba auta

Když je garáž na zimu připravena, přichází na řadu údržba auta. Ta není složitá. Od 1.listopadu jsou povinné zimní pneumatiky, když je na silnici souvislá vrstva sněhu nebo námraza. Vyměňte gumy včas. Minimální hloubka dezénu pro zimní pneu je 4 mm, raději zkontrolujte, nemáte-li už ojeté zimní gumy z loňského roku. Nejde o silniční kontrolu, ale hlavně o bezpečnou jízdu.

Před zimou je fajn auto důkladně umýt. Věnujte se i podvozku, který v zimě trpí nejvíce. Gumové části auta (těsnění apod.) nakonzervujte. Zkontrolujte a případně vyměňte stěrače, které jsou v zimě o dost potřebnější, promažte zámky, zkontrolujte kapaliny v ostřikovačích (ať nezamrzne), chladicí kapalinu, prověřte i autobaterii. Ideální je dát auto před zimou ke kontrole spolehlivému automechanikovi.

Užijte si poslední teplejší dny a týdny a začněte svou garáž i auto připravovat na zimu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE