Kolaudace garáže

Kolaudace garáže

  • Publikováno: 5.5.2018
  • Kategorie: obecné články

Plánujete nebo stavíte garáž nebo potřebujete legalizovat už postavenou garáž? Každopádně budete řešit kolaudaci garáže. Podmínky kolaudace garáže záleží na její velikosti a také na tom, kde garáž stavíte.

Kolaudace je proces, který rozhodne o tom, že stavbu můžete začít oficiálně používat. Dělá se u všech staveb, na které bylo vydáno stavební povolení. Kolaudovat garáž vám přijdou lidé ze stavebního úřadu, kteří kontrolují, že je postavena podle projektu. Navíc se kolaudací zabezpečuje ochrana veřejných zájmů z hlediska životního prostředí a také bezpečnost a ochrana zdraví samotných uživatelů stavby.

Podmínky kolaudace garáže

Garáž a obecně každá stavba je připravená ke kolaudaci v případě, že je téměř hotová. Maximálně mohou chybět některé detaily, které se dodělají po nastěhování (platí u obytných staveb). Jaké jsou tedy konkrétní podmínky kolaudace garáže? Nejlepší je, když zajdete na váš stavební úřad a tam vám přesně řeknou, co musíte udělat, splnit a zajistit. Každý stavební úřad má totiž trošku jiné podmínky.

Určitě budete potřebovat:

  • projekt garáže
  • elektro revizi
  • požární zprávu
  • geometrický plán stavby

 

Kolaudační řízení

Když vám na stavebním úřadě potvrdí, co všechno potřebujete a vy si vše zařídíte, začne kolaudační řízení. První musíte podat na příslušném stavebním úřadě žádost o vydání kolaudačního rozhodnutí. K tomu doložíte požadované přílohy. Například projektovou dokumentaci skutečného provedení stavby (když se během stavby něco změnilo), zaměření skutečného osazení garáže, kopie stavebního deníku (když garáž stavěla stavební firma), revizní zprávy o instalacích aj.

V neposlední řadě je důležitý také výběr garážových vrat - porovnání sekčních a rolovacích garážových vrat najdete v našem dalším článku Garážová vrata – jaká je nabídka.

Základem je každopádně zajít na váš stavební úřad a tam se dohodnout na tom, co po vás budou požadovat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE