Zajištění terasových dveří proti dětem

Zajištění terasových dveří proti dětem

  • Publikováno: 23.10.2019
  • Kategorie: Dveře

Jestli máte děti, tak možná občas řešíte, jak doma některé prvky zabezpečit, aby si děti neublížily. Okna, dveře na terasu nebo balkón jsou přesně tím, co je dobré mít pod kontrolou. Někdo má balkón nebo i terasu příliš vysoko a bojí se, že by dítě mohlo vypadnout, jiný jen nechce děti bez dozoru pustit na zahradu. Zajištění terasových dveří se jednoduše hodí prakticky do každé domácnosti. V bytových domech doporučujeme zabezpečit také okna, která jsou ve výšce. Můžete vybírat z několika praktických variant.

Nejpoužívanější zajištění dveří

Na internetu můžete sehnat různé varianty pro zajištění terasových dveří. Pojďme se podívat na ty nejčastější:

  • Bezpečnostní kliky. Bezpečnostní kliky pro terasové a balkónové dveře mají mnoho podob. Cílem je, aby je nemohly lehce otevřít malé děti. Vyberte si, který typ bezpečnostních klik vám vyhovuje a zabezpečíte tím levně a efektivně své dveře na terasu.

  • Pojistky na dveře. Dětské pojistky na dveře také vypadají různě. Většinou je to velmi levná investice, která splní svůj účel. Jedině vy budete mít možnost dveře na balkón či terasu otevírat.

  • Zámky na dveře. Na balkónové dveře existují různé bezpečnostní zámky. Jednak se hodí proti zlodějům, ale taky si zamčením dveří jednoduše pojistíte, že je nebudou otevírat bez vašeho vědomí děti. Zámek je jednoduchá a nejčastější varianta.

  • Dveřní zarážky. Dětské dveřní zarážky jsou zase jiným typem zajištění dveří. Tyto zarážky spíše chrání dveře, aby se průvanem nezabouchly a nevysklily, případně aby se dětem nepřivřely ve dveřích prsty. Dveřní zarážky můžete mít na zemi nebo také dost vysoko, aby na ně děti nedosáhly.

Když máte už větší děti, pak je nejlepší variantou domluva s dětmi nebo pak klasický klíč. U těch menších a nejmenších dětí však nemůžeme čekat, že nás budou ve všem poslouchat. Děti jsou zvídavé, balkón, terasa a zahrada je neuvěřitelně láká. Vyberte si svůj způsob a raději své terasové dveře opravdu jednoduše zabezpečte.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE