Protihlukové dveře

Protihlukové dveře - potřebujete je?

  • Publikováno: 30.8.2020
  • Kategorie: Dveře

Jednou z hlavních funkcí dveří je snaha oddělit od sebe místnosti. K tomu poslouží prakticky jakékoliv dveře. Obecně platí, že i ty nejobyčejnější dveře fungují také jako protihluková bariéra. Rozdíl mezi speciálními protihlukovými dveřmi a obyčejnými dveřmi je pak v tom, že protihlukové dveře mají lepší zvukově izolační vlastnosti. Připlatíte si za to, že dveře lépe tlumí hluk. V praxi se to počítá na decibely.

Řekněme, že úplně obyčejné interiérové dveře tlumí hluk o 20 decibelů. Špičkové protihlukové dveře pak tlumí hluk třeba až o 40 decibelů. Tyto hodnoty uvádějí, o kolik dveře sníží hlučnost. Pro příklad můžeme uvést některé domácí spotřebiče:

  • lednice má asi 40 decibelů
  • myčka na nádobí má průměrnou hlučnost 45 decibelů
  • vysavač cca 70 decibelů
  • pračka cca 50 decibelů

Pro představu u tichého hovoru nebo slabého deště se síla zvuku uvádí kolem 50 decibelů, u projíždějícího vlaku pak cca 90 decibelů. Vidíte, že kvalitní protihlukové dveře mohou domácnost výrazně odhlučnit. Hodí se především jako vchodové dveře nebo interiérové dveře do prostor, kde potřebujete mít klid (pracovna, ložnice), nebo naopak chcete, aby odtamtud nebylo nic moc slyšet (dětský pokoj).

Specifika protihlukových dveří

Protihlukové dveře se rozdělují podle toho, jakou tlumivost mají. Základní mívají tlumivost cca 27 decibelů, ty nejlepší pak třeba 40 decibelů. Důležité u všech typů protihlukových dveří je kombinovat je se speciálními zárubněmi. Co se týká prosklení, není příliš běžné, ale když se využije speciální protihlukové sklo, i takové dveře na trhu existují. Dají se pořídit protihlukové vchodové i interiérové dveře. Logicky platí, že čím lepší zvukově izolační vlastnosti dveře mají, tím jsou dražší.

Svět oken nabízí plné dveře s útlumem až 44dB, nechte si poradit na našich pobočkách.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE