Kdy má ještě cenu zachránit dveře

Kdy má ještě cenu zachránit dveře

  • Publikováno: 12.4.2019
  • Kategorie: Dveře

Uvažujete o koupi nových vchodových nebo interiérových dveří? Už nastal čas zbavit se starých dveří, nebo vám ještě chvíli vydrží? Je to otázka vkusu, otázka peněz i toho, jak vaše současné dveře vypadají. V dnešní době seženete kvalitní plastové dveře, které ani nejsou extra drahé a navíc vypadají elegantně. Mohou být částečné prosklené, mohou mít dekor dřeva, takže ani nepůjde poznat, že jsou plastové. Když cítíte, že je čas staré dveře vyměnit za nové, běžte do toho.

Staré dveře se vyplatí zachránit a opravit, když jsou něco extra. Hlavně se jedná o staré dřevěné dveře, které mohou mít zajímavé ručně vyřezávané ornamenty a vůbec k nim můžete mít speciální vztah. Jestli chcete staré dřevěné dveře renovovat, můžete oslovit nějakého řezbáře nebo přímo restaurátora, který vám renovaci dveří nacení. Určitě to však nebude levná záležitost, takže se většině lidí spíše vyplatí investovat do zbrusu nových vchodových dveří nebo i interiérových dveří.

Kdy už dveře nezachraňovat

Staré dveře nemá smysl zachraňovat, když jsou plesnivé (tím i zdraví škodlivé), vypadají strašně (může je okousat štěně, pokreslit děti), netěsní, jsou zkroucené, mají oloupaný lak, nedovírají se, nebo když už se vám jednoduše nelíbí. Můžete je vybrousit a přelakovat, můžete je polepit speciálními fóliemi na dveře, můžete vyměnit stávající těsnění a kování. Sami určitě poznáte, jestli má oprava starých dveří ještě vůbec cenu. Vchodové dveře by měly zároveň splňovat i nějaké bezpečnostní normy, abyste se doma cítili bezpečně.

Staré dřevěné dveře jako dekorace

Staré dřevěné dveře se často dají použít jako účelná dekorace. Po lehké úpravě z nich můžete udělat desku stolu, opěrátko u venkovní houpačky, elegantní čelo postele nebo třeba základ věšáku. Na internetu je v tomto směru spousta inspirace. Když už jsou dveře opravdu na nic, můžete je zavézt do sběrného dvora, nebo když jsou dřevěné, tak je spálit na zahradě. Každopádně zvažte, co se starými dveřmi ještě předtím, než si dovezete dveře nové.

Když budete kupovat nové vchodové nebo i interiérové dveře, myslete nejen na vzhled, ale i na zabezpečení dveří. Vchodové dveře jsou důležité i kvůli tomu, že více než 50% vloupání jde právě přes vchodové dveře.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE