Jak seřídit balkonové dveře

Jak seřídit balkónové dveře

  • Publikováno: 23.4.2020
  • Kategorie: Dveře

Seřízení balkónových dveří je celkem jednoduché. Jestliže máte plastové balkónové dveře, občasnému seřizování se nevyhnete. Můžete si pozvat odborníka, který vám seřídí nejen dveře, ale i plastová okna. Nebo si seřízení balkónových dveří vyzkoušíte sami. Budete potřebovat imbusový klíč a návod od konkrétního výrobce kování, které ve svých balkónových dveřích máte.

Vlivem teplotních změn a také díky časté manipulaci balkónové dveře v pantech lehce „pracují“. Není to nic neobvyklého a výrobci s tím počítají. Proto je dobré jednou ročně dveře zkontrolovat a seřídit. Prodloužíte tak jejich životnost. Ideální je kontrolovat a seřizovat balkónové dveře preventivně, což dělá málokdo. Mnohem častější je případ, že člověk reaguje až na drhnutí dveří nebo na to, že dveře špatně těsní, případně že klika dveří jde ztuha a obtížně dozavírat. Jak seřídit plastové balkónové dveře?

Potřebujete imbusový klíč

První krokem při seřizování plastových dveří je sundání krytky. Seřízení plastových balkónových dveří se provádí u výškového i stranového nastavení. K tomu je potřeba seřídit přítlak. Křídlo může být posunuté k pantové straně. Seřízení přítlaku se dělá nastavením uzavíracích bodů. V problematických místech nastavíte podle potřeby seřizovací šroub. K tomu všemu je potřeba imbusový klíč. Kování balkónových dveří je dobré jednou ročně také promazat, očistit kovové části od staré vazelíny a dát na ně novou.

Návod od dodavatele nebo pozvání odborníka

Když si chcete seřizovat balkónové dveře svépomocí, ideální je mít návod od konkrétního výrobce kování. Můžete si podle značky kování návod vyhledat na internetu. V návodu bude jasně popsáno, jak seřídit klasické i dvoudílné balkónové dveře.
Další variantou je pozvání odborníka, nejlépe z firmy, která vám dveře dodávala a montovala. Ten přijde a za servisní poplatek vám jednou ročně seřídí nejen balkónové dveře, ale také vstupní dveře a všechna plastová okna.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE