Jak se liší hlavní a vedlejší vchodové dveře

Jak se liší hlavní a vedlejší vchodové dveře

  • Publikováno: 7.9.2020
  • Kategorie: Dveře

Podle Feng Shui je vchod jedno z nejdůležitějších míst v domě. Není potřeba inspirovat se východní filosofií, sami cítíme, že vchodové dveře jsou jasným symbolem. Pevné, masivní a pěkné vchodové dveře si přeje mít v rodinném domě každý. Můžete mít samozřejmě více vchodů, ale hlavní by měl být jen jeden – a na první pohled by mělo být jasné, který to je.

Obecně platí, že hlavní vchodové dveře by neměly vypadat stejně jako vedlejší vchodové dveře. I proto lidé často investují více do hlavních vchodových dveří než do vedlejších. Vedlejší vchodové dveře samozřejmě musí splňovat důležité požadavky na bezpečnost, tepelnou izolaci a dlouhou životnost, ale nemusí na sebe svým vzhledem poutat pozornost.

Tip: prohlédněte si také náš článek s tipy na ebooky, podle nichž vytvoříte harmonické bydlení dle Feng Shui.
Bydlete harmonicky aneb 4 nejlepší e-booky o Feng Shui v interiéru >>

Vedlejší vchod do domu, vstup na terasu apod.

Některé firmy nabízejí přímo speciální vedlejší vchodové dveře, které splňují výše uvedené parametry, plus jsou typické nižší cenou a spolehlivostí. Běžně se používají jako vedlejší vchod do domu, vstup na zahradu, dveře do garáže, vstup na terasu apod. Nehodí se však do míst, kde je velká frekvence příchodu a odchodu lidí (veřejné budovy, školy, větší bytové domy aj.).

Rozdíl mezi hlavními a vedlejšími vchodovými dveřmi

Hlavní rozdíl je asi designový. Jako hlavní i vedlejší vchodové dveře můžete použít prakticky každé vchodové dveře. Rozdíl je v tom, že hlavní vchod by měl být výraznější, impozantnější a vedlejší vchod naopak spíše nenápadný. Další rozdíl, který z toho plyne, je i v ceně – hlavní vchod je obvykle dražší. Jako materiál se dají použít kvalitní plastové dveře nebo hliníkové dveře. Obojí je pak možné kombinovat s nejrůznějším prosklením, které u vchodových dveří působí jako elegantní prvek.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE