Jak přichytit dekoraci na dveře a nezničit je

Jak přichytit dekoraci na dveře a přitom je nezničit

  • Publikováno: 13.10.2020
  • Kategorie: Dveře

Máte rádi ozdoby a dekorace na dveřích? Zkrášlují nejen váš dům, ale také ulici, na které bydlíte. Když si chcete zavěsit věnce nebo ozdoby na dveře domu, je rozumné to udělat tak, aby se dveře neponičily. Obzvláště na plastové dveře není tak snadné různé dekorace nalepit. A plastové dveře jsou jasně nejčastější. Máte-li dřevěné dveře, dá se použít malý hřebíček, ale co s plastem nebo s prosklenými dveřmi? Variant je celá řada.

Připevnění dekorací na vchodové a interiérové dveře

Vždy záleží samozřejmě na typu dekorace, jak je velká, jak je těžká, z čeho je vyrobena apod. Podívejme se na běžné způsoby uchycení dekorací:

  • Na vchodové dveře můžete použít možnost zavěšení dekorace například přes kukátko. Kukátko odšroubujete, protáhnete vlasec a dekoraci na něj zavěsíte.

  • Další oblíbenou variantou je použití oboustranné lepicí pásky, speciálního lepidla nebo tavné pistole. Lepicí páska tak dobře nedrží, ale zase je jednoduché ji odstranit. Ani zbytky po tavné pistoli nejsou neřešitelný problém, díky nahřátí fénem je odstraníte z plastu i ze skla.

  • Na interiérové i vstupní dveře se dají použít i jiné způsoby uchycení dekorací. Prodávají se přísavky na sklo, speciální gumy, magnetické držáky, plastové háčky z druhé strany dveří a na nich zavěšené téměř neviditelné vlasce, které jsou přichyceny z druhé strany dveří, a spousta dalších možností.

Poradíte si bez poškození dveří

Když jste alespoň trochu kreativní, poradíte si určitě bez poškození dveří. Kdyby vám na dveřích po odstranění dekorací zůstaly nějaké nečistoty, zbytky lepidla apod., použijte takové čisticí prostředky, které povrch dveří nezničí (vyhněte se abrazivním čisticím prostředkům). Někdy stačí pouze hadr s teplou vodou, jindy je potřeba nečistoty nahřát, nebo použít opatrně technický líh. Ideální je, když použijete systém, po kterém žádné nečistoty nezůstanou.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE