Jak pověsit dekorace na plastové dveře bez hřebíků

Jak pověsit dekorace na plastové dveře bez hřebíků

 • Publikováno: 4.8.2019
 • Kategorie: Dveře

Jestliže máte plastové vchodové dveře, těžko do nich budete zabíjet hřebíky. Zbytečně byste si je tak nenávratně poničili. Jak to však udělat, když si chcete dveře ozdobit věncem nebo na ně připevnit jiné ozdoby? V tomto článku vám nabídneme nejrůznější tipy, jak pověsit věnec nebo další ozdoby na plastové dveře bez použití hřebíků. Na internetu je spousta diskuzí, kde se toto téma probírá. V našem článku jsme shrnuli ta nejčastější a nejúčinnější řešení.

Věnec na klepátku Věnec na stuze
věnec na pověšený na klepátku věnec zavěšený na stuze

Konkrétní rady a tipy

Podstatou je nezničit plastové dveře. Jak tedy věnec pověsit?

 • Přes kukátko. Máte-li ve dveřích kukátko, máte vyhráno. Kukátko jednoduše odšroubujte, protáhněte vlasec a zase zašroubujte. To udrží i velmi těžké ozdoby na dveře.

 • Oboustranná lepící páska. Jednoduchým řešením může být klasická oboustranná lepící páska, jen nesmíte mít výzdobu na dveřích moc těžkou.

 • Plastové háčky z druhé strany. Jednoduchou variantou je použití klasických plastových háčků na ručníky. Můžete z vnitřní strany dveří přilepit jeden nebo dva. Samozřejmě obráceně. Za háčky pak zavěsíte šňůrku, vlasec, mašli nebo cokoliv, na čem bude věnec na druhé straně dveří držet. Háčky udrží i těžké ozdoby.

 • Vlasec nebo mašle. Téměř neviditelný vlasec nebo hezkou mašli, na které máte věnec pověšený, můžete na druhé straně dveří přelepit třeba izolepou. Jen nesmí být věnec moc těžký.

  Přísavka na sklo - háček
 • Speciální guma. Existuje speciální guma na výkresy a další drobnosti. Dá se s ní přichytit věnec přímo na dveřích bez použití jakéhokoliv provázku. Těžší věci ale neunese.

 • Přísavka na sklo. Jestliže máte vchodové dveře i částečně prosklené, můžete použít přísavku na sklo, která by měla bez problémů udržet i velký věnec.

 • Magnetický držák. Na internetu se dá koupit magnetický držák na věnce, který je však možno použít pouze na kovové dveře.

Všechny výše uvedené způsoby můžete jednoduše použít nejen na vchodové dveře, ale také na výzdoby interiérových dveří. Buďte kreativní a určitě si poradíte i bez hřebíků a ničení plastových vchodových dveří.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE