Hliníkové vs. kovové dveře

Hliníkové vs. kovové dveře

  • Publikováno: 10.10.2018
  • Kategorie: Dveře

Jestli sháníte odolné a pevné bezpečnostní dveře, pak nejspíše zvolíte buď hliníkové nebo ocelové dveře. Obě varianty jsou finančně celkem nákladné, ale sázíte nejen na kvalitu, ale i na extrémně dlouhou životnost. Kovové dveře se hodí především jako vchodové dveře nebo technické dveře, které budou velmi odolné. V tomto článku se podíváme blíže na hliníkové dveře a na ocelové dveře. Spousta vlastností je podobných a ať už vyberete jakákoliv typ, nešlápnete vedle. Důležité je vybrat osvědčeného výrobce, na kterého je spolehnutí, ideálně i takového, který kromě internetových stránek provozuje i kamenné prodejny, kde se můžete osobně poradit.

Hliníkové dveře

Hliníkové dveře se používají nejčastěji jako vchodové dveře tam, kde je velká frekvence otevírání a zavírání. Například ve školách, v administrativních budovách, ve firmách, obchodech nebo bytových domech. Spolehlivé hliníkové dveře mají elegantní design, jsou pevné a i po letech vypadají jako nové. Tyto dveře nabízejí největší možnosti výběru, co se týče technického vybavení a designu. Mezi další přednosti patří i skutečnost, že hliníkové dveře není potřeba natírat ani jim věnovat jinou náročnou údržbu.

Stejně jako kovové dveře mají vysokou protihlukovou ochranu, stabilitu, výborné tepelně-izolační vlastnosti a hodí se jako bezpečnostní dveře.

Kovové dveře

Kovové zárubně se vyrábějí běžně, ale ocelové dveře už tak časté nejsou. Přesto se občas používají jako vchodové nebo jako dveře pro vnitřní použití, například do technických místností, do skladů, do kancelářských prostor. Součástí kovových dveří bývají obvykle ocelové zárubně. Pořizovací cena ocelových dveří je vyšší, ale získáváte opravdovou kvalitu.

Kovové dveře totiž vynikají extrémní odolností, kupujete tak dveře pro několik generací. Výhody kovových dveří jsou podobné jako u dveří hliníkových – bezpečnost, vynikající tepelně i zvukově izolační vlastnosti, minimální nároky na údržbu a již zmíněná téměř neomezená životnost. Nemůžete si sice vybírat z tak široké nabídky jako u hliníkových dveří, ale určitě si vyberete.

Ať už si pořídíte hliníkové nebo kovové dveře, kupujete si kvalitu, bezpečí a spolehlivost na desítky let.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE