Markýzy

Venkovní markýzy slouží k zastínění odpočinkových i užitkových ploch, předzahrádek a výkladních skříní. Markýza je vhodná na terasu i na balkon. Nabízíme širokou škálu typů a barev látek, které jsou upraveny impregnací. 

V naší nabídce naleznete markýzy výsuvné, výklopné, samostatně stojící i svislé. Jsme tak schopni pokrýt širokou škálu funkčních i designových požadavků.

Markýzy poskytují ochranu před slunečním zářením, přičemž jsou zároveň estetickým doplňkem terasy. Navíc máte možnost regulovat míru zastínění. V případě, že si chcete užít přímé slunce naplno, necháte markýzy zataženou nebo povytaženou jen částečně.

Podrobné informace o naší široké nabídce stínící techniky se dozvíte na naší bezplatné lince
☎️ 800 188 882 nebo v jakékoliv z našich 36 poboček.

Markýza na terasu

Můžete vybírat z těchto typů markýz:

ZIMNÍ CENY

ZVÝHODNĚNÁ NABÍDKA
NA VENKOVNÍ STÍNĚNÍ

Výhody markýz

Venkovní markýzy získávají v poslední době na oblibě, nejen v domácím, ale i v komerčním prostředí.

Jsou totiž univerzálním prostředkem, jak zastínit terasy, balkóny, lodžie či zimní zahrady. Nejen že vás ochrání před přímými slunečními paprsky a zajistí příjemný stín, ale také ochrání váš nábytek a zařízení terasy, současně nebude dlažba rozpálená.

Markýzy odolají také lehkému dešti. Ačkoli je materiál markýz impregnován, doporučujeme nechat navlhlou látku řádně vyschnout před jejím zasunutím, ochráníte tak markýzu před vznikem plísní a prodloužíte její životnost.

Venkovní markýzy vám umožní i během horkých slunečních měsíců zůstat celý den venku a relaxovat nebo se bavit s přáteli, případně i pracovat v příjemném stínu. Všechny typy markýz vás ochrání před škodlivým UV zářením a současně omezují množství dopadajících paprsků na zdi domu. Udržíte tak příjemnou teplotu i v interiéru.

Navíc markýzy vám neomezují výhled z oken, jako jiné způsoby zastínění. V porovnání s pevnými přístřešky můžete markýzu podle potřeby zasunout.

Způsob uložení látky na markýze

Kazetové uložení představuje nejlepší řešení uložení markýzy, při kterém je chráněna ze všech stran, shora i zespodu. Kazeta ji uzavře ze všech stran. Tím se samozřejmě výrazně zvyšuje její životnost.

Polokazetové uložení funguje na principu, že látka je svinuta do polokazety a tím je shora chráněna proti dešti či sněhu.

Klasické uložení znamená, že látka markýzy je navinutá v roletu a není nijak chráněna proti vnějším nepříznivým vlivům.

Námi nabízené venkovní markýzy značky SHADEON jsou české výroby. Vámi vybranou markýzu vyrobíme na míru v barevné kombinaci (látka a konstrukce), kterou si vyberete. Pro představu vám doporučujeme prohlédnout si fotografie z realizací markýz, markýzy montujeme a dodáváme po celé České republice. Ročně dodáme a namontujeme tisíce venkovních markýz a máme mnoho spokojených zákazníků.

Přijďte se poradit do jedné z našich prodejen a osobně si vybrat typ i barevné provedení.

Markýzy pro komerční využití

Kromě domácího použití se markýzy také často využívají při zastínění výkladních skříní nebo letních zahrádek restaurací a kaváren.
U obchodů zviditelní výkladní skříně a přitáhne pozornost potenciálních zákazníků, navíc chrání vystavené zboží před přímým sluncem a vyblednutím. Venkovní markýza ochrání zákazníky i zaměstnance obchodu před přehřátím interiéru.

Na letní zahrádce kaváren a restaurací zpříjemní a prodlouží posezení hostů.

Nejste si jisti, zda jsou pro vás markýzy to pravé? Podívejte se na naši nabídku dalších typů stínící techniky.

Barevná provedení

Venkovní markýza funguje jako designový doplněk bydlení. Přemýšlíte, jak vybrat vhodnou barvu? Markýzy můžete ladit s omítkou domu, případně i se střechou. Barevnost markýzy je vhodné vybírat nejen podle svého vkusu, ale také dle orientace na světovou stranu, kam jsou vaše terasa či balkon orientované. Ideální je zvolit barvy, které se lehko udržují.

Na příklad stříbrná barva dobře odráží slunce a přitom na ní nejsou tolik vidět nečistoty. Pokud máte v okolí domu vzrostlé stromy nebo bydlíte v blízkosti prašné komunikace, jsou vhodné hnědé a šedé odstíny nebo pruhované vzory.

Co se týká trendů, pro domácí použití jsou oblíbené tlumené jednobarevné přírodní barvy (hnědá, béžová, šedá, antracitová, khaki). Populární jsou i vzory s drobnými kostičkami, naopak dříve oblíbené pruhované příliš netáhnou, to ovšem neplatí v komerčním použití. U výkladních skříní jednoznačně zaujmou červené nebo vínové pruhované markýzy.

Barevná provedení konstrukcí markýz vycházejí ze vzorníku barev RAL. Více informací, ve kterých konkrétních barvách se Vámi vybraná markýza vyrábí jsou uvedeny u jednotlivých typů markýz.

RAL vzorník barev pro markýzyVzorník barev RAL je celosvětově uznávaný standard pro stupnici barevných odstínů, který se používá především v průmyslové výrobě interiérových či exteriérových nátěrových hmot a stavebnictví obecně. Jeho smyslem je především možnost získání vždy přesně stejného odstínu barvy.

Nabízíme naši stínící techniku v barvách palety RAL Classic která obsahuje 213 odstínů. Více informací i s ukázkami viz Wikipedie, nebo můžete navštívit jednu z našich poboček pro nahlédnutí do katalogu barev.

Látka na markýzu je speciální materiál, který je ošetřen pro dosažení skvělých vlastností na ochranu před sluncem a mírným deštěm (pozn. Pokud látka zmokne nebo navlhne, doporučujeme ji nechat důkladně vyschnout). Takto ošetřená látka je odolná vůči špíně, vlhkosti a plísním, je stálebarevná, a navíc tyto vlastnosti si látka udržuje po dlouhá léta.

Markýzy zhotovujeme z vysoce kvalitních látek, na výběr máte ze 101 barev. Pro více informací navštivte některou z našich poboček.

Markýzy - vzorník látek

Návody k obsluze a údržbě

Návod na obsluhu a údržbu markýz

Technické parametry

Více informací o maximálních rozměrech a maximálním vyklopení naleznete u Vámi vybraného typu markýzy.

Motorové pohony

Ovládání markýz je celkem jednoduché, menší markýza může být na ruční pohon; provázkem nebo pákou, větší pak klikou. Ovšem přiznejme si, že ovládání klikou je v dnešní době tak trochu přežitek, při každém roztažení a stažení je třeba motat ruční klikou, u menších to není takový problém. U větších markýz už je pohodnější motorové ovládání.

Motorové ovládání je vhodné u markýz s větší plochou. U těch, které jsou vybaveny automatickým elektrickým ovládáním mohou být doplněny také větrným čidlem, jakmile je vítr příliš silný, markýza se automaticky sama svine.

K markýzám nabízíme vysoce kvalitní motory od renomovaných výrobců.

Motor Nice Neo M pro markýzy

MOTOR NICE NEO M

Motor Neomat Mh pro markýzy

MOTOR NEOMAT MH

Motor Neomat Ma pro markýzy

MOTOR NEOMAT MA

Motor Neomat Mt pro markýzy

MOTOR NEOMAT MT

Motor Neo Plus Lh pro markýzy

MOTOR NEO PLUS LH

Motor Nice Era pro markýzy

MOTOR NICE ERA

Motor Nhk Rts pro markýzy

MOTOR SUNEA NHK RTS

Motor Erte M 750 Mrh pro markýzy

MOTOR ERTE M 750 MRH

Motor Erte M 750 Ar pro markýzy

MOTOR ERTE M 750 AR

Motor Erte M 750 M pro markýzy

MOTOR ERTE M 750 M

Motor Erte M 750 Plus Lh pro markýzy

MOTOR ERTE M 750 PLUS LH

Příslušenství k markýzám

Ovládací senzor na počasí pro markýzu

OVLÁDACÍ SENZOR NA POČASÍ 

pomáhá ochránit markýzu, protože v případě silného větru ji zatáhne, aby se nepoškodila. Naopak pokud slunce svítí prudce a markýza je zatažená, čidlo může zajistit její vytažení, může tak fungovat i v případě vaší nepřítomnosti a zajistí, že na terase bude příjemně a dlažba nebude rozpálená až se vrátíte domů.

Přijímač dálkového ovládání pro markýzu

PŘIJÍMAČ DÁLKOVÉHO OVLÁDÁNÍ

Vysílač dálkového ovládání pro markýzu

VYSÍLAČ DÁLKOVÉHO OVLÁDÁNÍ

pro jednoduché a komfortní ovládání markýzy

Směrový přepínač pro markýzu

SMĚROVÝ PŘEPÍNAČ

je umístěn na zdi domu a jednoduše s ním ovládáte vytažení a zatažení markýzy

Krok za krokem pro markýzu

KROK ZA KROKEM

pulsní vypínač krok za krokem (otevři – stop – zavři – stop)

Otřesový spínač pro markýzu

OTŘESOVÝ SPÍNAČ

montuje se přímo na markýzu a vyhodnocuje vibrace markýzy

Externí přijímač Erte Tto pro markýzu

EXTERNÍ PŘIJÍMAČ ERTE TTO
pouze pro motor ERTE M 750 M

externí přijímač dálkového ovládání pro ovládání markýzy

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE