Výměna plastových oken ještě před zimouVýměna plastových oken ještě před zimou

Jestliže uvažujete o výměně starých oken za nová plastová okna, podzim je pro výměnu oken ideální čas. Kvalitní a osvědčené firmy však mohou mít nabitý program, proto se vyplatí zavolat a rezervovat si výměnu oken co nejdříve. Na montáž nových oken totiž můžete čekat i několik týdnů. Proč je podzim k výměně oken ideální? Hlavním důvodem je fakt, že budete mít už tuto zimu nová okna, které mají určitě lepší tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti. Venku navíc ještě není taková zima (ani horko), takže výměna oken není tak nepříjemná.

Má smysl měnit okna v zimě?

Určitě je to reálná varianta, která má své výhody a nevýhody. Jestliže nestihnete vyměnit okna už na podzim, nemusíte čekat až do jara. I v zimě se dají okna celkem jednoduše vyměnit. Není to tak komfortní, protože se vám ochladí během montáže byt, ale na druhou stranu můžete sehnat nová okna v zimní akci za nižší cenu, montážní firmy mají více času a vy si tak můžete výměnu naplánovat dle svých představ. Přesto je podzim vhodnější a pohodlnější.

Jak výměna oken probíhá

Když už máte vybraná okna i jejich dodavatele, stačí domluvit termín výměny s montážní firmou. Ideálně přímo s prodejcem oken. I kdybyste byli velmi zruční kutilové, doporučuje se výměnu oken svěřit odborníkům. Hlavně kvůli jejich perfektní funkčnosti, dlouhé životnosti i případným reklamacím. Takže pojďme přímo k montáži.

Vše začíná vyklizením bytu kolem oken, následuje demontáž a odvoz starých oken. Poté je potřeba rozšířit prostor pro nový rám, usadit a upevnit okno, utěsnit připojovací spáry. Dalším krokem je osazení vnějšího a vnitřního parapetu a celková kontrola okna. Na závěr se odstraní ochranné pásky z rámů a křídel a máte nové plastové okno.

Od koho plastová okna koupit

Výrobců a prodejců je celá řada. Přitom kvalita oken je logicky výrazně rozdílná. Ideální je vybrat si českého či západního výrobce, vyhnout se polským a čínským výrobkům. Nakupujte u osvědčených firem s historií a reálnými referencemi, který kromě webu provozuje také alespoň jednu kamennou prodejnu. Tam se můžete osobně poradit, zeptat se a v neposlední řadě budete mít místo, kam se můžete obrátit v případě jakýchkoliv problémů nebo dokonce okna reklamovat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE