Výměna plastových oken ještě před zimouVýměna plastových oken ještě před zimou

Jestliže uvažujete o výměně starých oken za nová plastová okna, podzim je pro výměnu oken ideální čas. Kvalitní a osvědčené firmy však mohou mít nabitý program, proto se vyplatí zavolat a rezervovat si výměnu oken co nejdříve. Na montáž nových oken totiž můžete čekat i několik týdnů. Proč je podzim k výměně oken ideální? Hlavním důvodem je fakt, že budete mít už tuto zimu nová okna, které mají určitě lepší tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti. Venku navíc ještě není taková zima (ani horko), takže výměna oken není tak nepříjemná.

Má smysl měnit okna v zimě?

Určitě je to reálná varianta, která má své výhody a nevýhody. Jestliže nestihnete vyměnit okna už na podzim, nemusíte čekat až do jara. I v zimě se dají okna celkem jednoduše vyměnit. Není to tak komfortní, protože se vám ochladí během montáže byt, ale na druhou stranu můžete sehnat nová okna v zimní akci za nižší cenu, montážní firmy mají více času a vy si tak můžete výměnu naplánovat dle svých představ. Přesto je podzim vhodnější a pohodlnější.

Jak výměna oken probíhá

Když už máte vybraná okna i jejich dodavatele, stačí domluvit termín výměny s montážní firmou. Ideálně přímo s prodejcem oken. I kdybyste byli velmi zruční kutilové, doporučuje se výměnu oken svěřit odborníkům. Hlavně kvůli jejich perfektní funkčnosti, dlouhé životnosti i případným reklamacím. Takže pojďme přímo k montáži.

Vše začíná vyklizením bytu kolem oken, následuje demontáž a odvoz starých oken. Poté je potřeba rozšířit prostor pro nový rám, usadit a upevnit okno, utěsnit připojovací spáry. Dalším krokem je osazení vnějšího a vnitřního parapetu a celková kontrola okna. Na závěr se odstraní ochranné pásky z rámů a křídel a máte nové plastové okno.

Od koho plastová okna koupit

Výrobců a prodejců je celá řada. Přitom kvalita oken je logicky výrazně rozdílná. Ideální je vybrat si českého či západního výrobce, vyhnout se polským a čínským výrobkům. Nakupujte u osvědčených firem s historií a reálnými referencemi, který kromě webu provozuje také alespoň jednu kamennou prodejnu. Tam se můžete osobně poradit, zeptat se a v neposlední řadě budete mít místo, kam se můžete obrátit v případě jakýchkoliv problémů nebo dokonce okna reklamovat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE