Vánoční výzdoba oken

Vánoční výzdoba oken a dveří

Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi přicházejí i úvahy o tom, jakým způsobem vyzdobit domov a vyvolat tak pravou vánoční atmosféru. Vyzdobit můžete úplně vše, včetně oken, balkonů a vchodových dveří. Vánoční výzdoba přece nemusí jen těšit obyvatele bytu, ale i kolemjdoucí.

Kdy začít zdobit

V obchodech najdete vánoční výzdobu snad už od září, takže kdy začnete s vánoční výzdobou ve vašich domovech, závisí pouze na vás. Ideálním časem je ale první adventní neděle, která letos připadá na 29. listopadu. V tento den byste měli mít základní výzdobu hotovou. Ale pokud jste to nestihli, nezoufejte, stále je dost času to napravit.

Jak nazdobit okna

Asi nejjednodušším způsobem zdobení oken a balkonů je použití vánočních světelných řetězů. Ty jednoduchým způsobem naaranžujete do okna, a pak už se jen kocháte vánoční atmosférou. Vybírat můžete z různých typů barev a tvarů. Moderní jsou například světelné řetězy ve tvaru koule nebo velké světelné hvězdy.

Vánoční výzdoba oken

K řetězům můžete přidat i další dekorace. Jednoduchou ozdobou na okna jsou nalepovací fólie s vánočními motivy, jako jsou sněhové vločky, vánoční hvězdy nebo andělé. V obchodě seženete i složitější tvary, ve formě betlémů nebo vánočních příběhů. Výzdobu oken budete mít s nalepovací fólií za pár minut.

Pokud si chcete s výzdobou více vyhrát, zvolte malované dekorace na sklo. Jestli není malování vaší nejsilnější stránkou, stáhněte si na internetu vhodnou šablonu, díky které zvládne malování úplně každý. Za pomoci barev na sklo, které seženete v každém papírnictví, vykouzlíte nádherné vánoční motivy.

Nejlevnější a nejtradičnější výzdobu oken nabízejí papírové dekorace. A když k nim přidáte sušené květiny, proutí a jiné přírodní materiály, budete mít tu nejkrásnější vánoční výzdobu. Tato výzdoba je tradiční, a pokud do ní zapojíte celou rodinu, užijete si nejen skvělou zábavu, ale o to více budete mít z výsledku radost. Papírové ozdoby můžete tvořit buď za pomoci šablon, nebo různým překládáním kusu papíru a následným vystříháváním malých tvarů.

Vánoční výzdoba dveří

A když už budete v tom zdobení, nezapomeňte dát za okno dopis pro Ježíška.

Vánoční zdobení dveří

Nejen vaše okna, balkony a lodžie si zaslouží vánoční výzdobu. Nezapomeňte při zdobení na vchodové dveře, ať na každého, kdo k vám zavítá, dýchne vánoční atmosféra.
Na dveře rozhodně patří vánoční věnec. Ten můžete udělat buď klasický z chvojí, nebo z několika různě propletených větviček, na které naaranžujete přírodní dekorace, jako jsou šípky, šišky nebo mech. Zajímavou variantou jsou také věnce z bukvic a ze skořápek z vlašských ořechů. Stejně jako u oken můžete i kolem dveří naaranžovat světelný řetěz. Oblíbenými dekoracemi jsou umělá girlanda či nazdobené šlahouny břečťanu, které připevníte okolo dveří. Vždy používejte dekorace, které odolají větru, sněhu i mrazu.

Podívejte se na 5 nej vánočních interiérů roku 2016, které si vyzdobily přední české blogerky. Sladěné interiéry, krásně jednoduché ozdoby a vánoční věnce vás jistě budou inspirovat.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej


 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE