Tipy na vánoční výzdobu oken a dveříTipy na vánoční výzdobu oken a dveří

Je jedno kolik vánočních stromků, řetězů a dekorací vidíte všude kolem sebe, protože tu pravou vánoční pohodu pocítíte až ve chvíli, kdy si vyzdobíte své domovy. Vykouzlit vánoční atmosféru ale nesmí být povinností, ale příjemným zážitkem. Zážitkem, do kterého můžete ideálně zapojit celou rodinu.

Vánoční věnce do oken

Vánoční výzdoba obvykle začíná adventním věncem a výzdobou oken a dveří. Obliba vánoční věnců každoročně roste a s ní i možnosti, kam je umístit. Kromě klasického adventního věnce, který má své místo obvykle na stole, jsou vánoční věnce součástí dekorace oken a dveří. Malé věnce se dají zavěsit do okna, větší naopak můžeme položit na okenní parapet.

Věnce se dají samozřejmě i koupit, ale je to škoda, protože jejich samotná výroba je velmi jednoduchá a navíc při jejich výrobě zažijete příjemné chvíle s rodinou. Pokud si chcete vytvořit vlastní věnec, řiďte se nejen vzhledem, ale nezapomeňte ani na vůni, která ruční výrobek podtrhne.  Doporučujeme proto přidat badyán a skořici, aby věnec nejen dobře vypadal, ale i krásně voněl.

Jak vyzdobit na Vánoce okna

Tipy na vánoční výzdobu oken a dveří

Úplnou klasikou jsou světelné řetězy. Ty se zřejmě nikdy neomrzí, protože poptávka po nich neustále roste, stejně jako roste i nabídka jejich tvarů a barev. Kromě řetězů zákazníci volí nalepovací fólie s vánočními motivy, díky kterým se dá okno nazdobit během několika minut.


Nejlepší je ale kombinace klasického světelného řetězu a vlastnoruční výzdoby oken. A té se opravdu meze nekladou. Na okna se dají například nalepit větvičky, vykrájené a usušené hvězdičky z pomerančů či různá papírová výzdoba. Děti mohou například vytvořit sněhové vločky z papíru nebo podle šablony vystřihnout obrázek s vánočním motivem. No a samozřejmě se nesmí zapomenout na dopis Ježíškovi, který se položí na okenní parapet.

Vánoční výzdoba dveří

Kromě oken můžete vyzdobit i vchodové dveře a je jedno, zda žijete v rodinném domě či bytě. Opět dveře zpestří vánoční věnec, samozřejmě bez svíček a obvykle větších rozměrů než klasický adventní. Dá se udělat buď tradiční z chvojí nebo originální z propletených větviček, skořápek z vlašských ořechů nebo bukvic.

Často používanou dekorací dveří jsou girlanda nebo nazdobené šlahouny břečťanu připevněné okolo dveří.

Nezapomeňte i na výzdobu interiéru. Nechte se inspirovat českými blogerkami, které si doma vytvořily pravou vánoční atmosféru. Jejich výzdobu najdete v našem fotočlánku o vánoční výzdobě interiérů.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

Zpět ke všem příspěvkům

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE