Plastová okna pro velké „průmyslové“ budovy

Plastová okna pro velké průmyslové budovy


Realizuje-li se velká zakázka pro haly, sklady, kanceláře, školy nebo nemocnice, celý průběh se od menších zakázek odlišuje. Kromě toho, že zákazník dostane celkovou objemovou slevu, často většinou přesně ví, jaká okna a dveře chce, protože je to dáno projektem, které tyto větší zakázky zpravidla mají. Kompletní projekty na stavbu či rekonstrukci budov mnohdy požadují nejen plastová okna, ale také hliníková či dřevěná. Každý materiál má své specifické vlastnosti – výhody a nevýhody.

Velké zakázky kombinují plastová, dřevěná i hliníková okna a dveře

Lze-li použít plastová okna a plastové dveře, často jsou první volbou. Hlavním důvodem je nejnižší cena a mnohdy lepší tepelně izolační schopnosti. A zároveň kvalita srovnatelná s výrazně dražším dřevem a hliníkem. Jsou však místa, kde je lepší použít dřevo nebo hliník. Například vstupní portály do škol, nemocnic či obecně hodně frekventovaná místa. Tam se doporučuje použít hliníkové profily, které jsou stabilnější a pevnější. A je-li potřeba řešit požární bezpečnost a protipožární uzávěry, opět se používají dřevěné či hliníkové profily.

PONZIO PT 50Řeší se i požární bezpečnost

Požární bezpečnost je ve školách, nemocnicích i některých kancelářích již v projektech vyžadována. Většina oken a dveří tak může být plastových, ale na některá místa jsou vyžadovány protipožární dveře a okna s protipožárními uzávěry. Ty nejdou vyrobit z plastu, proto se často objednávají protipožární hliníkové dveře a okna. Ideální je tak objednat si vše od jedné firmy, která nabízí jak plastové, tak hliníkové profily.

Jaké jsou rozdíly mezi velkou a malou zakázkou

Záleží na přístupu dodavatele oken a dveří. V zásadě by neměl být v jednání žádný rozdíl. Rozdíl naopak spočívá v některých podmínkách:

  • cenacena za jedno plastové okno je při velké zakázce logicky nižší než při malé objednávce, zákazník získává objemové slevy
  • daný projekt – u velkých zakázek je mnohdy daný projekt, kterého se je třeba držet (včetně použitých materiálů); u malých si můžete sami vybrat
  • levnější dovoz a montáž – ve větším množství se snižuje cena za montáž jednoho okna, stejně tak i za dovoz oken či demontáž oken stávajících

Nakupte plastová a hliníkové okna a dveře pro své „průmyslové“ budovy od osvědčeného výrobce a dodavatele, který má dost referencí, kamenné prodejny a dobré jméno na trhu!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

Ukázky konkrétních realizací ve velkých budovách - průmyslové objekty a školy.

Okna pro velké budovy Okna pro velké budovy
Okna pro velké budovy Okna pro velké budovy
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE