Jak správně vyleštit okna

Jak správně vyleštit okna

Leštění oken se mnohé hospodyně bojí. Mají obavy, že jim na umytých oknech zůstanou šmouhy, které nepůjdou setřít. Přitom je leštění opravdu jednoduché. Jen potřebujete správné vybavení a vědět, jak na to. Když už jste důkladně umyli okna i rámy kolem oken, můžete se pustit do samotného leštění. Jsou-li okna špinavější, použijte čističe na sklo. Stačí jen nastříkat a doleštit. Existuje několik způsobů leštění oken. Jak tedy vyleštit okna do vysokého lesku?

Utěrka nebo noviny?

Poté co okna umyjete a vodu setřete stěrkou, máte několik možností, jak okna vyleštit. Nejčastěji se používá speciální utěrka z mikrovlákna. Pozor na nekvalitní utěrky, které pouštějí chloupky. Vezmete utěrku a krouživými pohyby okno vysušíte a zbavíte ho tak šmouh nebo map. Můžete také použít některý chemický přípravek na dokonalé vyleštění, který seženete v každé drogerii.

Naše babičky používaly k leštění oken staré noviny (ne křídový papír). Je to namáhavější práce. Musíte více přitlačit, ale výsledek může také perfektní.

Jaký přípravek použít

Na trhu je spousta přípravků na leštění oken, ale rozdíly jsou minimální. Obecně platí, že nejlepší jsou takové přípravky, které pění, protože vám nestéká voda po okně. Můžete dokonce použít i přípravek na autoskla. Ekologickou variantou je voda s octem. Tento mix dáte do rozprašovače a nastříkáte na okna.

Zajímavé a netradiční tipy

  • Silonky. Někteří nedají dopustit na zajímavý materiál – obyčejné silonky. Stačí si připravit studenou vodu, silonky do ní namočit a umýt s nimi okno, přeleštit a máte okno vyleštěno.
  • Slaná voda. K výraznému lesku se také používá slaná voda. Do litru vody dejte polévkovou lžíci soli a tímto roztokem okna umyjte. Poté některým způsobem vyleštěte.
  • Čpavek, kukuřičný škrob aj. Existují i další metody, které používaly naše babičky. Všechny jsou jednoduché a ekologičtější než současná chemie. Nebojte se experimentovat.

Na mytí a leštění oken si můžete také najmout firmu. Ceny se pohybují okolo cca 10 Kč za metr čtvereční.

Přejeme příjemné a úspěšné leštění oken. Ať se vám to podaří bez šmouh.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE