Jak probíhá příprava interiéru u výměny oken

Jak probíhá příprava interiéru u výměny oken

Montáž oken se v drtivé většině případů provádí zevnitř místnosti. Výměna oken je regulérní stavební činnost. Počítejte s tím, že se bude v bytě prášit, vznikne stavební odpad, který bude třeba vyvézt a ve vašem bytě se bude pohybovat několik montážních pracovníků. Proto je důležité svůj byt nebo dům na výměnu oken dobře připravit. To znamená připravit volný přístup k oknům, vyklidit prostor kolem oken a vše, co v místnosti zůstane, poctivě zakrýt.

Nábytek z okolí oken vystěhovat

Při demontáži starých oken a následné montáži nových oken musí mít montéři prostor. Je potřeba přesunout nábytek na druhou stranu pokoje nebo ještě lépe do místností, kde se okna měnit nebudou (jsou-li takové místnosti). Vystěhováním nábytku nejen že umožníte montérům pracovat, ale také uchráníte svůj nábytek od poškození.

Obecně platí, že montáž jednoho nového okna včetně demontáže starého okna trvá přibližně půl hodiny, ať máte představu, na jak dlouho bude váš byt vypadat jako staveniště.

Důležité je vše zakrýt

Poté co připravíte pracovní prostor pro montáž nových oken, v pokoji nejspíše zůstane ještě dost nábytku na druhé straně pokoje. Veškerý zbylý nábytek dobře zakryjte plachtami nebo chraňte jiným způsobem. Hodí se také zakrýt nějak rozumně podlahu. Zabráníte tak nejen velkému znečištění, ale také možnému poškození. Stejně vás nemine po výměně oken úklid, ale zakrytí nábytku, podlahy a vůbec co nejvíce věcí vám následný úklid bytu značně ulehčí.

Bourání starých a montáž nových oken v jednom

U většiny dodavatelů nových oken si můžete objednat, že vám zároveň demontují a odvezou i okna stará. Tím pádem nemusíte řešit, jak zlikvidovat již nepotřebná stará okna. K novým oknům se také důrazně doporučují nové parapety. Staré se zachovávají jen výjimečně. Staré parapety vám po dohodě montážní firma taktéž zlikviduje.

Jaro a léto je ideální pro výměnu oken, běžte do toho bez obav!


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE