Jak jsem kupovala oknaJak jsem kupovala okna - příběh spokojené zákaznice


Požádali jsme jednu z našich zákaznic, zda by nám nemohla napsat příběh o tom, jak kupovala plastová okna. Od prvotní myšlenky, přes výběr firmy, až po realizaci návrhu. Zde vám přinášíme příběh paní Marty z Brna, které tímto velmi děkujeme.


S manželem jsme dlouho plánovali, že vyměníme okna v našem bytě za nová. Starými okny foukalo, a když pominu samotný vzhled, hrozně mi vadila jejich údržba. V březnu tohoto roku jsme se konečně rozhodli, že okna vyměníme. Firmu, která nám okna vyrobí, jsme začali hledat na internetu. V prvé řadě nás zajímala cena oken, protože jsme vůbec neměli představu o tom, jak moc to zatíží náš rodinný rozpočet. Našli jsme několik kalkulačních formulářů, a tak jsme zadali nezávazné poptávky. Mezitím manžel začal zjišťovat bližší informace o oknech. Trojskla, profily, komorové systémy, atd. Tedy další pro nás důležité věci, o kterých jsme neměli do té doby žádné informace. Jelikož plánujeme mít nová okna na celý život, nechtěli jsme nic nechat náhodě.

Během dne nám přišly tři cenové nabídky. Zjistili jsme si podrobnosti o jednotlivých firmách a na jejich základě jsme si vybrali právě Svět oken. Po odeslání e-mailu se nám ozvala vedoucí pobočky v Brně, která následně koordinovala všechny další činnosti. Napřed k nám domů přišel technik, který okna odborně zaměřil, a zároveň odpověděl na naše dotazy, například ohledně plynového topení v blízkosti parapetu. Po zvážení jeho rad jsme nakonec mírně změnili objednávku a ještě k ní přidali sítě do oken, které jsme v původní kalkulaci opomněli.

Hned druhý den nám přišel e-mail s novou cenovou kalkulací. Ta byla dokonce nižší než ta předešlá. Bylo to způsobeno nejen naší mírnou úpravou požadavků při zaměřování oken, ale také tím, že jsme s manželem při původní poptávce okna špatně naměřili. S manželem jsme kalkulaci schválili, a tak zbývalo už jen podepsat smlouvu na pobočce. Domluvili jsme si proto schůzku s vedoucí pobočky. Další den jsme smlouvu na naše nová plastová okna podepsali a zároveň okna zaplatili. Díky tomu, že jsme se rozhodli zaplatit celou částku předem, byla nám z konečné ceny ještě odečtena sleva při 100% platbě. Tedy další ušetřené peníze v našem rodinném rozpočtu. Pak už nezbývalo než čekat, až se okna zhotoví.

To trvalo téměř pět týdnů. Přesně tak, jak bylo napsáno ve smlouvě. Po pěti týdnech nás kontaktovala vedoucí pobočky s tím, že jsou již okna hotová, a že by s námi ráda domluvila termín realizace. Následná realizace probíhala vzhledem k počtu oken celý den, navíc jsme si připlatili i za zednické práce, takže jsme se vůbec o nic nemuseli starat. A jsme za to zpětně rádi, protože realizace byla velmi náročná právě na zednické práce, protože bydlíme ve staré zástavbě a při vyjímání starých oken se hodně sypaly zdi. Až jsme se báli, že si budeme muset za zednické práce připlatit. Naštěstí žádný příplatek po nás nikdo nechtěl. Zedníci odvedli skvělou práci a odnesli si po sobě i veškerou stavební suť. Na mně zbylo „jen“ závěrečné umytí prachu.

To byl náš příběh o výměně starých oken za nová. Chci hlavně říci, že nám vyhovovala především elektronická komunikace s firmou Svět oken. Jsme oba s manželem dost pracovně vytíženi, proto raději vše řešíme přes internet. Byli jsme moc rádi, že jsme o všem rozhodovali z pohodlí domova, nikdo nás netlačil do žádného podepisování smluv a předem jsme mohli zvážit od jaké firmy a za jakou cenu si okna vybereme. S manželem jsme s okny od Světa oken maximálně spokojeni.

Podívejte se na naše další reference.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE