Francouzská okna prosvítí váš domovTopení u francouzských oken

Do francouzských oken se zamilujete na první pohled. Okna až k zemi vám poskytnou nádherný výhled, prosvítí místnost a dodají luxusní šmrnc vašemu interiéru i exteriéru. Prosvítí váš domov, díky čemuž vám ušetří nemalé náklady na elektrickou energii. Na druhou stranu zvyšují náklady na vytápění, to platí zvláště ve chvíli, kdy budete na oknech šetřit a pořídíte si domu nějaká nekvalitní.

Jak minimalizovat únik tepla

Hlavní nevýhodou francouzských oken je možný vyšší únik tepla. Obecně okna nejvíce zvyšují náklady na vytápění. I klasickými okny totiž uniká z bytu až třetina energie a u francouzských oken je tato hodnota ještě vyšší. Ušetřit náklady na vytápění tak můžete již samotným kvalitním nákupem. Důležité jsou zejména tepelněizolační vlastnosti. Nakupujte okna, která mají co nejmenší koeficient prostupu tepla (označován písmenem U), a dbejte na to, aby bylo okno osazené v kvalitním rámu a správně zabudované. Tímto způsobem můžete výrazně minimalizovat únik tepla.

Topení pod francouzskými okny

Nejčastěji jsou montována francouzská okna do novostaveb, u kterých se zároveň při plánování řeší způsob vytápění místnosti. Klasické topení je u francouzských oken samozřejmě vyloučené kvůli nevhodnému designu. Pokud si tedy nechcete zničit úžasný design francouzských oken klasickým radiátorem, máte na výběr dvě možnosti: podlahové konvektory nebo podlahové topení. V případě podlahových konvektorů je topné těleso umístěno do prostoru v podlaze a zakryto mřížkou, skrz kterou jde do místnosti teplý vzduch. Toto řešení bývá nejčastěji navrhováno projektanty novostaveb, ačkoliv má také svá negativa, která spočívají především v údržbě, protože se konvektory zanášejí prachem a je nutné je často čistit. Toto negativum eliminuje podlahové topení, u kterého je důležité vytvoření okrajové zóny, ve které bude vyšší teplota před oknem, aby bylo minimalizováno proudění studeného vzduchu. Podlahové topení u francouzských oken vybírejte vždy po konzultaci s odborníkem, který vám poradí, jaký typ a výkon přístroje zvolit.

Topné schody

Jedním z moderních řešení při využívání podlahových konvektorů do již hotových interiérů jsou topné schody, které jsou umístěné ve zvýšeném parapetu. Jedná se o praktický způsob topení u francouzských oken. Topné schody mají příjemný design, dá se po nich chodit, jsou hygienické a hlavně mají vysoký topný výkon. Toto řešení je vhodné v případech, kdy výška parapetu je nad 15 cm. Oproti podlahovému konvektoru schody zajišťují lepší proudění vzduchu a snadnější údržbu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE