Hliníková okna se hodí do náročných podmínek

Hliníková okna se hodí do náročných podmínek

Hliník je stabilní a spolehlivý materiál s velmi dlouhou životností, vysokou pevností, stálostí a odolností. I proto je nejvhodnějším materiálem na okna a dveře do náročných podmínek. Hodí se na extrémně frekventovaná místa i tam, kde jsou náročné povětrnostní podmínky. Navíc hliníková okna vypadají moderně až luxusně a jejich vzhled se během let nemění. Proto se používají v komerčních budovách, v administrativních budovách, obchodech, nemocnicích, kancelářích apod.

Kde se hliníková okna používají

Hliníková okna se používají i u moderních rodinných domů a novostaveb, nejčastěji se však používají právě v náročných podmínkách:

  • Náročné povětrnostní podmínky. Hliník je vhodný v těžkých povětrnostních podmínkách. Nemá na něj vliv ani mráz, ani silný vítr, krupobití či silné slunce. Drží si svůj tvar a barvu.
  • Frekventované používání oken. Díky konstrukční přesnosti, stálosti a pevnosti hliníku vydrží hliníková okna i dveře velmi časté otevírání a zavírání. Hodí se tam, kde budou okna či dveře extrémně namáhány.
  • Zatěžované vstupy do objektů. Hliník se používá u vstupů do panelových domů, bank, škol, nemocnic, úřadů, obchodních center a všude tam, kde přichází hodně lidí. Hliníkové dveře ani v takových podmínkách nepotřebují extra údržbu, stačí je jednou za rok nechat zkontrolovat technikem.
  • Velké prosklené plochy. Hliníkové systémy oken se používají na velké prosklené stěny. Hliník je totiž absolutně tvarově stálý a nezmění tvar a navíc je velmi lehký, což se u prosklených ploch hodí.

Hliníková okna všude tam, kde ostatní materiály selhávají

Hliníková okna jsou výrazně dražší než například kvalitní plastová okna. Proto se ve většině případů používají okna plastová. Jestliže ale máte pochyby, jestli plastová okna vydrží podmínky v daném místě, určitě investujte do hliníkových oken. Taková investice se určitě vyplatí. A i když jsou moderní plastová okna spolehlivá a doporučovaná, někam se prostě více hodí hliník. Ani s jednou variantou neprohloupíte. Hliník je investice do kvality a luxusního vzhledu.

Navíc hliníková okna mohou mít i jinou než stříbřitou barvu, můžete vybírat z nejrůznějších barev, dokonce i z různých dekorů dřeva.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE