blog

Rosení zaskleného balkónu

  • Publikováno: 3.8.2018
  • Kategorie: Balkóny a lodžie

Rosení balkónového zasklení je běžná věc, ale méně častá než u klasických oken. Důvodem je skutečnost, že zasklený balkón je často takový mezistupeň mezi venkovním prostředím a prostředím v bytě. Není zde tak velký rozdíl teplot, kvůli kterému se okna rosí. K rosení skel obecně dochází kondenzací vlhkosti na stěnách skel. Když je venku chladno, rosení je častější. Z oken pak stéká voda na vnitřní parapety, navlhají stěny a vznikají plísně.

Jak se rosení oken zbavit a jak mu zabránit

Rosení zaskleného balkónu má stejné zákonitosti jako rosení ostatních oken. I balkónové zasklení je dobře utěsněno a vlhkost tak nemůže ven. Na balkóně jí vzniká méně než třeba v koupelně nebo v kuchyni, ale přesto tam vzniká. Proto je potřeba snížit vlhkost v bytě. Tady je pár praktických tipů, jak na to:

  • větrání – pravidelně intenzivně větrejte, otevřete zasklení na balkóně minimálně dvakrát denně na 10 minut
  • sušení prádla – ideální je doma vůbec prádlo nesušit (používat sušičku nebo sušit sušárně či na zahradě), když ho sušíte na balkóně, větrejte u toho
  • topení pod okna – přímo v bytě se doporučuje instalovat topná tělesa přímo pod okna

Pokud to jde, zajistěte také dostatečné proudění vzduchu v bytě, nábytek nedávejte úplně ke zdi, ale nechte za ním trošku prostoru a hlavně často větrejte! Budete-li dodržovat pravidelné a intenzivní větrání, rosení oken omezíte.

Ať si na balkón vyberete rámový nebo bezrámový typ zasklení, mějte na paměti, že zasklený balkón je vždy dost specifický. Záleží na tom, jakým způsobem ho využíváte, jestli jako odpočívárnu a prostor na kávu, místo k uložení věcí a sušení prádla či jako minizahrádku

Rosení skel nejde úplně zabránit, ale dá se výrazně omezit a dá se mu také předcházet.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE