Nejkrásnější zasklené balkóny a lodžie

Nejkrásnější zasklené balkóny a lodžie

  • Publikováno: 13.5.2019
  • Kategorie: Balkóny a lodžie

Balkón nebo lodžie obvykle slouží jen pro věšení prádla, někdy i jako kuřárna. Když si však necháte balkón zasklít, můžete s ním udělat velké věci a získat tak nový pokoj pro tři roční období. Chce to trošku kreativity skloubené s praktičností a můžete vytvořit opravdu krásné odpočinkové místo. Samotné rozhodnutí o zasklení balkónu či lodžie je pozitivní. Získáte další obytný prostor, zvýšíte hodnotu bytu, zlepšíte tepelně i zvukově izolační vlastnosti domu a hlavně můžete zasklený balkón využívat i v chladnějších dnech. Tento článek by měl být inspirací, jak si zasklený balkón zpříjemnit.

Na co se zaměřit při vybavování balkónu

Zasklený balkón je jen první krok, abyste se na něm dobře cítili a dokázali jej naplno využít, je potřeba ho vhodně vybavit a věci na něm uspořádat. Tady je pár rad, na co se zaměřit:

Minizahrádka na balkóně

  • Nábytek na balkóně. Při vybavování balkónu nebo lodžie je důležité vybrat správný nábytek tak, aby nepřekážel, ale aby výborně sloužil. Často se hodí rohový povalovací koutek, úzký stolek, případně úzká lavice či skříňka. Stylový je ratanový nábytek nebo houpací křeslo.

  • Barva zdí. Když máte lodžii orientovanou na jih nebo jihozápad, budete tam mít slunce až moc. Proto se hodí balkón vymalovat spíše chladnější barvou (např. světle modrá). Naopak na severní nebo východní straně se doporučují teplejší barvy (oranžová, světle červená).

  • Ochrana před sluncem. Když na zasklený balkón přímo svítí slunce, prostor se logicky přehřívá. Ke zvážení je pořízení praktické stínící techniky – žaluzie, rolety, zástěny apod. Navíc zde budete mít i více soukromí.

  • Květiny a jiná zeleň. Když si na balkón nějak elegantně dáte i rostliny, budete se tam cítit hned o něco lépe. Je to příjemný kontrast k betonovým plochám a stavbám. Využijte závěsné květináče nebo rostliny umístěte tak, aby vám na balkóně nepřekážely. Často slouží zasklený prostor také jako minizahrádka, kde můžete pěstovat bylinky, jahody nebo rajčata. Oblíbené jsou vertikální záhony, které nezabítají příliš místa a navíc hezky vypadají (dají se koupit hotové, ale můžete si je i zhotovit dle návodu na internetu např. z nepotřebných dřevěných palet).

 

Ty nejkrásnější zasklené balkóny mají často atypické tvary nebo jsou větší než obvykle. Ale i na menších balkónech a dokonce i na lodžiích můžete vytvořit příjemnou atmosféru a zařídit si je tak, že tam strávíte spoustu času. Nejčastěji slouží balkón k odpočinku, ke čtení nebo k přemýšlení u kávy. V malém bytě má i takový nový mini pokojíček cenu zlata.

 

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE