Jak si vytopit zasklený balkón

Jak si vytopit zasklený balkón

  • Publikováno: 6.11.2018
  • Kategorie: Balkony a lodžie

Zasklený balkón je nadstandard. Díky němu rozšíříte svůj obytný prostor a zároveň i zvýšíte hodnotu svého bytu. Získáváte tak vlastně mini pokoj navíc. Musíte však počítat s tím, že to je dost jiný pokoj než ostatní. Nabízí výhled do okolí a klidné prostředí, obecně zasklení balkónu přináší vašemu bytu mnoho výhod. V létě na něm budete nejspíše řešit zastínění, v zimě zase jeho vytápění.

V tomto článku se právě podíváme, jak můžete zasklenou lodžii nebo balkón vytápět, v zimě se totiž teploty na zaskleném balkóně příliš něliší od těch venkovních. Je jasné, že nemá smysl vytápět balkón v největší zimě, kdy teploty v noci klesají hluboko pod bod mrazu, ale zpříjemnit si chladnější dny a přitopit si na balkoně je bezesporu velmi příjemné.

Existuje celá řada možností:

  • Sluneční paprsky. Jestliže máte balkón obrácený na jižní stranu, s vytápěním vám bude pomáhat slunce. V létě budete mít možná trochu problém s přehříváním, ale v chladnějších dnech bude možná slunce k příjemné teplotě na balkóně stačit.

  • Ifra topidloTeplo z bytu. Když už samotné slunce nestačí, přidává se další přirozený zdroj tepla a to teplo z vašeho bytu. Když otevřete balkónové dveře, bude se balkón ohřívat zevnitř (a zbytek bytu ochlazovat).

  • Sálavá topidla. Když už nestačí slunce v kombinaci s vytápěním z bytu, budete muset sáhnout po jiném zdroji tepla. Může to být například elektrické sálavé topidlo (infrazářič), které ale neohřívá vzduch, ale spíše přímo lidi nebo věci, na které je natočeno. Máte tak teplo rychle a celkem levně.

  • Topení s ventilátorem. Další možností je pořídit si horkovzdušný ventilátor nebo přímotopný panel (konvektor), který je vybavený malým ventilátorem. Ohřejete tak i vzduch a pobyt na balkóně bude příjemný i během zimního období.

  • Plynová topidla. Když máte větší balkón, v úvahu připadá i plynové zahradní topidlo. Hořák uvolňuje teplo do celého okolí, navíc tato plynová topidla bývají vybavena kolečky, takže s nimi můžete lehce manipulovat a přesouvat je (na rozdíl od elektrických topidel).

Možností, jak vytápět svůj zasklený balkón i během chladnějšího období, máte spoustu. Záleží na tom, jestli chcete zasklený balkón nebo lodžii využívat i v zimě, jak dlouho vám na balkón svítí slunce, a také jakou teplotu si na balkóně představujete. Podle toho si vyberte obyčejný elektrický přímoto  nebo investujte do plynového topidla.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE