Zasklený balkón a žaluzie

Zasklený balkón a žaluzie

  • Publikováno: 18.8.2018
  • Kategorie: Stínící technika

V parných dnech, když se slunce opírá přímo do vašeho balkónu, je v zaskleném balkónu nesnesitelné vedro. Obzvlášť když je váš balkón situován na jižní nebo jihozápadní stranu. Co s tím? Jak zasklený balkón nebo lodžii zastínit? Možností máte hned několik, záleží však na tom, jestli máte zasklení rámové nebo bezrámové a také na tom, jestli je možné na váš balkón namontovat vnější stínící techniku. Ale pojďme na to krok za krokem. Představíme si několik variant, jak zajistit, aby vám v bytě a na balkóně nebylo v létě takové horko:

  • Vnější žaluzie nebo rolety. Toto je ideální varianta, protože vnější stínění udrží za prosklením nejen světlo, ale také teplo. Bývá tady však často problém s montáží. Vnější žaluzie a rolety totiž často není kam uchytit. Pozvěte si odborníka, který vám pomůže vybrat ideální řešení.

  • Vnitřní stříbrné žaluzie. Vnitřní žaluzie se dají uchytit na všechny zasklené balkóny a lodžie. Na rámové i bezrámové zasklení. Nejlépe si vyberte stříbrné lamely, které nejlépe odrážejí sluneční paprsky. Takové žaluzie vám však s horkem pomohou jen částečně, ale lepší než nic, že?

  • Markýza. V jižanských státech jako je Chorvatsko nebo Řecko mají snad všechny panelákové byty na balkónech markýzy. Jednoduchá markýza se dá použít i v kombinaci s vnitřními žaluziemi.

Další alternativní řešení

Lidé se snaží řešit přehřívání zaskleného balkónu a tím pádem i přehřívání přilehlého pokoje řešit všelijak. Než se odhodlají ke koupi žaluzií nebo markýzy, zkoušejí například otevřít zasklení a na balkón dát velký slunečník nebo případně zasklení polepit různými kartony a foliemi a tak balkón alespoň trochu zatemnit. Ve výsledku se však ukazuje, že žaluzie jsou pro zasklené lodžie a balkóny nejpraktičtější, i když úplně zahřívání balkónu stejně nezabrání. Obzvláště na jižní straně má slunce takovou sílu, že se mu prostě nevyhnete.

Ať už zvolíte jakékoliv řešení stínění zaskleného balkónu, bude to mít dopad i na přehřívání celého bytu. A to je v létě opravdu nepříjemné. Zažili jsme to právě v tomto roce. Když si nevíte rady, oslovte výrobce nebo spolehlivého prodejce stínící techniky, který by vám měl pomoci najít optimální řešení.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE